Kızılay Bursa'da gönül köprüsünü oyuncak ile kurdu

Türkiye Beyazay Derneği Bursa Şubesi ile Bursa Kızılay Toplum Merkezi, anlamlı bir iş birliğine imza attı. Bursa’da yaşayan Suriyeli çocuklar, Afrin’deki kardeşlerine oyuncak yapıp gönderecek.

Türkiye Beyazay Derneği Bursa Şubesi, anlamlı bir etkinliğe imza attı. Bursa Kızılay Toplum Merkezi ile birlikte düzenlenen etkinlikte, Bursa’da yaşayan Suriyeli çocuklar, Afrin’deki kardeşlerine oyuncak yapacak. Konuyla ilgili düzenlenen basın toplantısında konuşan Türkiye Beyazay Derneği Üst Kurul Üyesi Zafer Hıdıroğlu, ülkelerinde yaşanan savaş nedeniyle travmayla birlikte büyüyen çocukların rehabilitasyonunun gerekliliğine dikkat çekti.

“AFRİN’DE HAYAT NORMALE DÖNÜYOR”

Hıdıroğlu, savaştan en çok etkilenenlerin çocuklar olduğunu vurgulayarak, “Kahraman ordumuzun teröristlerden arındırdığı Afrin’de hayat yavaş yavaş normale dönmeye başladı. Bu süreçte dayanışma bağlamında vatandaşlarımız Afrin’e çeşitli malzemeler de gönderdi. Genel merkezimiz tarafından koordine edilen proje ile de Suriye’den gelen çocuklarımız, arkadaşlarına kendi elleriyle oyuncak yapıp gönderecek” dedi.

“KARDEŞİM İÇİN YAPIYORUM” PROJESİ

Bursa Beyazay Şube Başkanı Füsun Koyunlular da Sancak Gazetesi’ne özel yaptığı açıklamasında, “Okul öncesi eğitim sürecinde çocuklara yaptırılan bu tarz aktiviteler ile çocuklarda el, göz koordinasyon ve becerilerin artması sağlanırken, artık materyallerin değerlendirilmesi de hedeflenmektedir. Türkiye Beyazay Derneği Genel Merkezimiz tarafından başlatılan, ‘Bu Oyuncağı Afrin’deki Kardeşim İçin Yapıyorum’ projesi ile çocuklar arasındaki dayanışma ve yaptığı oyuncağı paylaşma noktası önem arz ediyor. Çünkü bilindiği gibi çocuklar, oyuncaklarını ilk zamanlar paylaşmazlar. Paylaşmaya 3 yaştan sonra başlarlar. Çocuklar arasındaki el emeği göz nuru yapılan bu oyuncakların paylaşımı kardeşlik duygusunu daha da pekiştirecektir” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2018, 19:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER