Kulüp değil iyilik merkezi

Gençlerin boş vakitlerini değerlendirmesine olanak sağlayan ve düzenlemiş olduğu sosyal sorumluluk projeleriyle ön plana çıkan Bursa Ayyıldız Gençlik ve Spor Kulübü, hayata geçirmeyi planladığı projelerle diğer kulüp ve derneklere örnek olacak.

2017 yılında ‘Gençler için ne yapabiliriz?’ düşüncesiyle bir araya gelen ve kısa sürede resmi bir birlik haline gelen Bursa Ayyıldız Gençlik ve Spor Kulübü, yapmış olduğu çalışmalarla ilgi çekmeye devam ediyor. Çeşitli branşlarda gençlere spor yapma olanağı sağlayan kulübün asıl amacı, gençleri spora yönledirmek, boş zamanlarını spor yaparak değerlendirmek ve en önemlisi de kötü alışkanlıklardan uzak tutmak.

Ayyıldız Spor Kulübü Başkanı Kerim Gürsel Çelebi, yapmış oldukları çalışmalardan bahsetti. Kulübün yapmış olduğu faaliyetlerden ve kuruluş amaçlarından bahseden Çelebi,”Spor kulübümüzde branş olarak Kick Boks, Wushu, Mai Tai, Boks ve Tekvando dalları üzerinde faaliyet göstermek için başvurularımızı yaptık. Kulübümüzün temel kuruluş amacı sosyal sorumluluk projeleriyle gençlerin boş zamanlarını değerlendirmek, insanlara sporu sevdirebilmek, sokaktaki gençlerimizi uyuşturucudan kurtarıp biraz daha spora yönlendirmek amacıyla kurulmuş olan bir derneğiz. Sosyal sorumluluk projelerinde aktif olarak yer almak için uzun süredir arkadaşlarımızla yürütmüş olduğumuz çeşitli çalışmalarımız var” dedi.

Kerim Gürsel Çelebi milli bayramlarda tek yürek olmak adına, birlik ve beraberliği pekiştirmek amacıyla çeşitli yürüyüşler düzenlediklerini kaydetti.

Çelebi, “Bursa’da çeşitli yürüyüşler düzenlediğimiz oldu. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda tekrar bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda güzel bir yürüyüş düzenleyeceğiz. 19 Mayıs, 29 Ekim gibi milli bayramlarda ve özel günlerde yürüyüş düzenliyoruz. Bayramlarda şehitlik ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Şu anki en büyük projelerimizden biri de down sendromlu çocuklarımıza haftanın belirli günü doktor kontrolünde bir seans düzenlemek. Şehit ve gazi ailelerine ücretsiz istedikleri branşlarda seanslar düzenlemek. Elimizden geldiği kadar bu projelerimizi hayata geçirmeye çalışacağız” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasbi akça
Hasbi akça - 9 ay Önce

Yürekten kutluyorum.

SIRADAKİ HABER

banner16