Mollaarap yalnız değil... Valilik ve Yıldırım Belediyesi Mollaarap’ın yanında

Bursa Valiliği ve Yıldırım Belediyesi, 30 Ocak’ta meydana gelen heyelanın oluşturduğu zararı ortadan kaldırmak için, el birliğiyle gece gündüz çalışmaya devam ediyor. Heyelanzede aileleri yalnız bırakmayan Başkan Edebali ve Vali Küçük, ailelerin mağduriyet yaşamaması için de elinden geleni yapıyor.

Mollaarap yalnız değil... Valilik ve Yıldırım Belediyesi Mollaarap’ın yanında

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ve Bursa Valisi İzzettin Küçük, 30 Ocak’ta heyelan yaşanan Mollaarap Mahallesi’nde, 38 gün sonra yeniden incelemede bulundu.

Başkan Edebali, heyelan bölgesinde yapılan çalışmalar ve gelinen son durum hakkında Vali Küçük’e bilgi verdi. Bu süre zarfında 40 adet fore kazığın beton dökme işlemini tamamladıklarını belirten Edebali, “Üniversite akademisyenlerimizin denetiminde bölge için hazırlamış olduğumuz iksa projemiz çerçevesinde ilk topuk oluşturacak şekilde 40 adet fore kazığın beton dökme işlemlerini tamamladık” diye konuştu.

GECEYİ GÜNDÜZE KATTILAR

Başkan Edebali, bir yandan çalışmaların gece gündüz sürdüğünü ve denetimleri elden bırakmadıklarını, diğer yandan heyelanda evlerini tahliye eden vatandaşların da yanında olduklarını belirtti. Mollaaraplı vatandaşların hayatlarını normal seyirde sürdürmeleri için gereken her şeyi yaptıklarını belirten Edebali, “Belediye olarak gece-gündüz demeden çalışarak zemini eski durumundan daha iyi hale getirdiğimizde, bölgede ikamet hususunda ortak nihai kararı birlikte vermiş olacağız” ifadelerini kullandı.

İKAMET İKİNCİ KADEMEDE KONUŞULACAK

Bursa Valisi İzzettin Küçük ise, vatandaşları yalnız bırakmadıklarını göstermek adına ziyaretlerini yinelediklerini belirtti. Çalışmaların Uludağ ve Kocaeli üniversitelerindeki akademisyenlerle birlikte gerçekleştirildiğini belirten Vali Küçük, “Şu anda belediyemiz 36 haneye kira yardımında bulunuyor. Diğer tahliye edilen evlerdeki vatandaşlarımız da otellerde ve konuk evlerinde ikamet ediyor. Mevcut durumda evlere geri dönüş söz konusu değil. Çalışmalarda ikinci kademeye geçildikten sonra bölgede ikamet hakkında daha net konuşabileceğiz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER