Nilüfer’de 23 Nisan coşkusu

Nilüfer’deki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşku ile kutlandı.

Nilüfer’de 23 Nisan coşkusu

Nilüfer Belediyesi Halk Evi’nde gerçekleştirilen kutlamalar, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’in, Nilüfer Cumhuriyet Meydanı’nda yer alan Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı. 

Tören alanında açıklama yapan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, bütün çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Başkan Erdem, “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, Büyük Millet Meclisi’ni kurup, ilk milli mücadeleyi başlattığı ve kurtuluşumuza ilk adımı attığı günlerdeki bu mücadeleyi çocuklarımıza armağan etmiştir. Her türlü çalışmada çocuklarımıza önemli görev düşüyor. Çünkü çocuklarımız, bizim geleceğimizi inşa edecek nesillerdir.

Çocuklarımızın, geleceğe sahip çıkarak, Atatürk ilke ve inkılaplarının peşinden koşacaklarına inanıyorum” şeklinde konuştu. Birçok siyasinin katılım gösterdiği büyük etkinliğe katılım gösteren İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger de bir konuşma yaptı. Dülger konuşmasına,” TBMM’nin açıldığı ve ulusal egemenliğin kazanıldığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı etkinliğine hoş geldiniz” diyerek başladı.  Egemenliğin önemine vurgu yaparak devam eden Dülger şunları söyledi: 

 “ Egemenliğimiz ulusal varlığımızın başında gelir. Egemenlik, tarih boyunca şanlı ecdadımız için en önemli ulusal duruş mücadelesi olmuştur. Yurdumuzu ele geçirmek isteyen düşmanlar ve onlar ile iş birliği yapan tüm iç ve dış mihraklara karşı millet olarak yaptığımız mücadele ile ulusal bağımsızlıkta dönüm noktası olmuştur. Bugünün armağan edildiği çocuklar,  gelecekte savaşlara dur diyebilecek en güzel barış tohumlarıdır. Kendileri küçük yürekleri kocaman olan çocuklarımız barış içerisinde bir dünya oluşmasına katkı sağlayacaklardır. Çocuklarımıza ve gençlerimize güvenini her zaman dile getiren Atatürk’ün kutsal emanetini, bugün bizler ele alarak canla başla çalışmaya devam ediyoruz.” Dülger sözlerine Atatürk’ün çocuklara söylediği şu ifadeler ile son verdi:  “Küçük Hanımlar Küçük Beyler. Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek, ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz!

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner41

banner40