Özlüce’nin yeni cazibe merkezi: BKM

Döviz fiyatlarının tavan yaptığı zorlu bir dönemde üçüncü şubesi açılan BKM Kitabevi, Özlüce’nin cazibe merkezi haline geldi. Yeni açılmasına rağmen ziyaretçi akınına uğrayan kitabevi, yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte daha gözde bir merkez haline gelecek.

Geçtiğimiz haftalarda bir şubesi de Özlüce’de açılan BKM Kitabevi yoğun ilgi görmeye başladı. Heykel ve Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’ndan sonra üçüncü şubesi de Özlüce de açılan BKM, bölgenin cazibe merkezi haline geldi. Bursa halkının kendi markalarına sahip çıktığını belirten BKM kurucularından Kutbettin Bingölbalı, okulların açılmasıyla birlikte ilginin daha da artacağını dile getirdi. 35 yıllık tecrübelerini göz önünde bulundurarak müşterilerinin ilgi ve alakasına layık büyük bir merkezi kitapseverlerin hizmetine sunduklarını belirten Kutbettin Bingölbalı, “Bursa halkı o kadar markamızı benimsemiş ki açmadan öncesinde hiç kimse meydanlarda yokken, açtığımız andan itibaren bursa halkının yoğun ilgisi ile karşılaştık. Bursa halkı ciddi anlamda kendi markalarına sahip çıkıyor. İşlerimiz gayet güzel devam ediyor. Okullar açılınca işlerimiz daha yoğun olacak. Biz bu yüzden gerekli tedbirlerimizi aldık. Haftaya hazırlıklıyız bütün Bursa'yı kitap evimize bekliyoruz” dedi.

‘HEM RUHUNUZ HEM DE MİDENİZ DOYACAK’

Kitabevinin özelliklerinden bahseden Kutbettin Bingölbalı, internet sitesi üzerinden Türkiye’nin dört bir yanına dağıtım gerçekleştirdiklerini belirtti. Müşterilerin rahat zaman geçireceği çeşitli sosyal donatı alanlarını da hayata geçirdiklerini kaydeden Bingölbalı, “FSM’deki yerimiz Türkiye'nin en büyük Kitabevi. Burası da Avrupa'nın en büyük Kitabevi. Türkiyemizin en güzel şehirlerinden biri olan Bursa'ya aşık olduğum bir şehire böyle bir yatırım yapmak nasip oldu. İnsanlar rahatlıkla gelip burada oturup buradaki bütün kitaplardan yararlanabilirler. Burası bir adet kafeye sahip ve meşrubatlarımız çok geniş. Türkiye'de ilk defa dünya mutfağı ile beraber bir Kitabevi oluşturuldu. BKM hem ruhu hem de mideyi doyuran bir kitabevi.

‘ZİRVEDE OLACAĞIZ’

2-10 yaş grubu çocukların etkinlik yapabileceği alanlarında hayata geçirildiğini belirten Bingölbalı, sınırları zorlayan bir kitabevi olmaktaki karalılıklarını sürdüreceklerini belirtti. Bingölbalı, “Eğitim, sanat, akıl oyunları, zeka oyunları, kültürümüzden eski oyunlar, yeni oyunlar ve hatta büyükler için de etkinliklerimizin olduğu bir alana sahip olacağız.  İstanbul'dan İzmir'den Ankara'dan büyük talepler aldık. Böyle bir kitabevine neden diğer büyük illerde açılmadığına dair sorular aldık. Fiziki olarak bu illerde bulanamasak bile www.bkmkitap.com’dan Bursa'nın köylerine kadar tüm Türkiyemize, 81 ilimize satışlarımız bulunuyor. Oradan da ciddi anlamda talep alıyoruz. İlerleyen zamanlarda zirvede olacağımıza inanıyoruz. Nasıl ki fiziki olarak Türkiye'nin ve Avrupa'nın en önde gelen kitabevlerindeysek sosyal platformlarda da zirvede olacağız” diye konuştu.

‘LAFLA DEĞİL İCRAATLA’

Dolar fiyatlarının yüksek olduğu bir dönemde böyle bir tesisi hizmete sunmanın sevinci içerisinde olduklarını dile getiren Bingölbalı, ülke istihdamına katkıda bulunmak için yoğun çalışma içerisinde olduklarını belirtti. Ülkenin kalkınmasına lafla değil yatırımla katkı koyacaklarını vurgulayan Bingölbalı şunları kaydetti; “Ülkemizde iki taş üst üste nasıl koyabiliriz? Ekonomiye katkımız nasıl olabilir? Bunların düşüncesiyle hareket ediyoruz. Sektörümüzde yanlış yapanlar, oldu kapananlar oldu. Kendi ürünlerini saklayanlar oldu. Dükkanlarını kapatanlar oldu. Zam bekleyenler oldu. Biz hiçbir zaman bunu yapmayacağız. Bugün yapmadıysak yarın da yapmayacağız. BKM kitap evlerinde 206 kişi istihdam ederken burayla beraber 290 kişi istihdam ediyoruz. Bu kitap evimizde 90 kişi çalışıyor. Ülkemize istihdam konusunda tam ihtiyacı olduğu dönemde destek olduk. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz ve tabii ki destek olmaya da devam edeceğiz. Ben saklasam kendimi kimse taşın altına elini koymasa her şeyi devletten beklersek ne olacak halimiz? Bu yüzden sadece elimizi değil gövdemizi taşın altına her zaman sokmalıyız. Ülkemize lafla değil istihdamla, yatırımla, eserlerle katkı sunacağız.”

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2018, 21:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER