Tatlıoğlu yerel seçimler öncesi ilk sinyali verdi! ‘Neden olmasın ?’

Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu Bursa Sancak Gazetesi’ni ziyaret etti. AK Parti iç tüzüğünde yer alan 3 dönem yöneticilik kuralına takılan Tatlıoğlu, insiyatifin Cumhurbaşkanı Erdoğan’da olduğunu hatırlatarak, “Gençlere de fırsat vermek lazım ama insiyatif sayın cumhurbaşkanımızda. İl başkanımız, il yönetim kurulumuz, milletvekillerimiz ve genel merkezimizin onayı ,halkımızın desteğiyle neden olmasın” ifadelerini kullandı.

Tatlıoğlu yerel seçimler öncesi ilk sinyali verdi! ‘Neden olmasın ?’

MAH Medya Yönetim Kurulu Başkanı Burhanettin Türkeş ve Genel Yayın Yönetmeni Cemil Menteşe  ile bir araya gelen Tatlıoğlu, Orhaneli’de yapılan çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde tekrardan belediye başkanlığına adaylığı konusunda üstü kapalı mesajlar veren Tatlıoğlu, AK Parti’nin iç tüzüğünde yer alan 3 dönem yöneticilik kuralının, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın insiyatifine bağlı olduğunu hatırlatarak, tekrardan yerel yönetimlerde görev yapmaya hazır olduğuna dair sinyal verdi. Vatandaşla aralarında kurmuş oldukları gönül köprüsüyle dolu dolu 15 yılı geride bıraktıklarını hatırlatan Başkan Tatlıoğlu, “Orhaneli Belediyesi olarak 3 dönem milletin istediği gibi, milletin istekleri doğrultusunda, milletin ihtiyaçları doğrultusunda elimizden geldiği kadar ciddi çalışmalar yaptık. AK Parti’nin ilk belediye başkanlarından biriyim. 3 dönemdir belediye başkanlığı yapıyorum. 3 dönem üst üste seçim kazanmak büyük bir meziyet ister. Hakkını vermeniz lazım ki halk sizi beğenerek seçsin. Orhaneli’de halka bütünleştik. Yapabildiğimiz, yapamadığımız, eksiklerimiz mutlaka vardır. Ama halkla bütünleşme konusunda hiçbir eksiğimiz olmamıştır. Her siyasi görüşten, her mezhepten, her köyden insanla beraber dolu dolu 15 yıl geçirdik. Gönüllerinin kapılarını açtık. Onlar bizim gönlümüzün kapısını açtı. Gönül köprüsü kurarak güzel bir 15 yıl geçirdik. Kahramanlıklarıyla ünlü, bu vatanı karşılıksız sevmeleriyle ünlü, kocam yüreği olan bir bölge. Ben o insanlara hizmet ettiğim için çok mutluyum” dedi.

GENÇLERE DE FIRSAT VERİLMELİ

AK Parti tüzüğünde yer alan 3 dönem yöneticilik hakkını dolduran Tatlıoğlu, kararı doğru bulduğunu belirterek insiyatifin Recep Tayyip Erdoğan’da olduğunu hatırlattı. Dağ yöresinin sevilen isimlerinin en başında gelen Tatlıoğlu, isminin Osmangazi Belediye Başkanı adaylığı için konuşuluduğu iddialarına ise üstü kapalı cevap verdi. Yapmış olduğu kültürel ve sanatsal etkinliklerle, mermer rezervinin çıkarılmasıyla ilgili aşamada göstermiş olduğu üstün gayretleriyle tüm dikkatleri üzerine çeken İrfan Tatlıoğlu’nun Osmangazi Belediyesi’ne başkan adaylığını duyurması halinde, dağ yöresinin Osmangazi’deki nüfusu göz önünde bulundurulursa, AK Parti’nin Osmangazi’de oyunu yüzde 20 artıracağı aşikar. Dağ yöresinden göç ederek Osmangaziye yerleşen yaklaşık 200 bin seçmenin İrfan Tatlıoğlu’nu yürekten destekleyeceği göz önünde bulundurulduğu zaman güçlü bir aday olarak Osmangazi’de boy gösterecek olan Tatlıoğlu’nun önündeki tek engel AK Parti yöneticilerinin 3 dönemlik bir hizmet süresinin olması. Bu sebepten dolayı parti yetkililerinin uygun gördüğü taktirde göreve tekrardan hazır olduğunun altını çizen Tatlıoğlu, 3 dönem kuralını doğru bulduğunu hatırlatarak, “Gençlere de fırsat vermek lazım ama insiyatif sayın cumhurbaşkanımızda. İl başkanımız, il yönetim kurulumuz, milletvekillerimiz ve genel merkezimizin onayı ,halkımızın desteğiyle neden olmasın” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 13:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sami can
Sami can - 10 ay Önce

SAYIN TATLIOGLUNA OSMANGAZI DE YAKIŞIR DÜRÜST SEVILEN OTORITER BIR INSAN SAYGILAR SEVGİLER TATLIOGLUNA BASARILAR

Ahmet Ergin
Ahmet Ergin - 10 ay Önce

Yakışır Başkanıma... Allah gönlüne göre versin.

Sami can
Sami can - 10 ay Önce

SAYIN TATLIOGLUNA OSMANGAZI DE YAKIŞIR DÜRÜST SEVILEN OTORITER BIR INSAN SAYGILAR SEVGİLER TATLIOGLUNA BASARILAR

Yetkin cayır
Yetkin cayır - 10 ay Önce

Irfan tatlıoğlu başkanım osman gaziye yakışır dört dağ ilçesinin bakanı

SIRADAKİ HABER