Türküler kadınlar için söylendi

Tayyare Kültür Merkezi’nde Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Türk Halk Müziği Derneği iş birliğiyle gerçekleştirilen konserde, türküler bu kez kadınlar için söylendi.

Türküler kadınlar için söylendi

10 Mart Cumartesi akşamı Tayyare Kültür Merkezi’nde gerçekleşen, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Türk Halk Müziği Derneği ile ortaklaşa düzenlenen konserde, Anadolu’nun tüm yörelerinden oluşan repertuvarla koro üyeleri birbirinden güzel türkülerle izleyicilerden tam not aldı.

Konserin birinci bölümünde Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Halk Müziği Ses Sanatçısı Ali Enginay’ın şefliğinde Ege’den Rumeli’ye, Orta Anadolu’dan, Doğu’ya türküler icra edildi. İlk bölümde Balkanlar yöresinden sahneye çıkan mahalli sanatçılar; Hüseyin Köroğlu ve Dursun Mustafaoğlu, keman ve akordiyonla Bulgaristan türküleri seslendirdi.

GÖNÜL GÖNÜLE BİR AKŞAM

Konserin ikinci bölümünde konuk sanatçı, TRT İzmir Radyosu ses ve saz sanatçısı Ali Çakar sahneye çıktı. Dünya Kadınlar Günü’ne özel türküler seslendiren sanatçı, dinleyicilere keyifli bir gece yaşattı.

Konser önceki kuliste gecenin anlam ve önemine değinen sanatçı Ali Çakar; “Öncelikle bütün kadınlarımızın gününü kutluyorum, hepsine sağlıklı nice yıllar diliyorum. Bursa bu akşam yine kadınlarımıza münhasır, Bursa Türk Halk Müziği Derneği Korosu’nun gerçekleştirdiği konserde ben de türkülerle katkı vermeye çalışacağım. Değerli Bursa halkıyla bu anlamlı gecede türkülerimizi paylaştığımız için büyük bir heyecan ve mutluluk yaşıyorum. İnşallah gönül gönüle güzel bir program olacaktır” ifadelerini kullandı.

Gecenin sonunda, bursa Türk Halk Müziği Derneği Başkan Vekili Yılmaz Alparslan yaptığı konuşmada; Anadolu’da kadınlar gününün bir gün değil her gün olduğunu anımsattı. Konuşmaların ardından sahneye çıkan Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zehra Sönmez, Ali Çakar’a keyifli bir gece yaşattığı için çiçek takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER