Vesayet rejimi sona eriyor... Doğan Medya'dan sonra sıra Olay Medya'da mı?

Bilindiği üzere Aydın Doğan’ın sahibi olduğu Doğan Medya Grubu bünyesinde yer alan tüm yayın organları Demirören Grubu’na satıldı. Yıllarca vesayet rejimi ile ülke genelinde algı operasyonları yaparak, dış mihraplara çanak tutan Doğan Medya gibi, TMSF tarafından el koyulan Cavit Çağlar’ın sahibi olduğu Olay Medya’nın da ihaleye çıkartılarak milli ve yerli bir hale dönüştürülmesi bekleniyor.

Vesayet rejimi sona eriyor... Doğan Medya'dan sonra sıra Olay Medya'da mı?

İşte Olay Medya ile ilgili kritik başlıklar:

SIRADAKİ ADRES OLAY MEDYA

CHP zihniyetinin vesayeti geriletilirken, yerine FETÖ vesayetinin gelip ülkenin üzerine çöktüğünü acıtecrübelerle öğrendik... O dönemlerde bu iki oluşum içerisinde Doğan Medya ve Olay Medya’nın da yer aldığını, yaptıkları haberlerle net bir şekilde söyleyebiliriz. İşte bu çerçevede Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın demokrasi dışı vesayet odağının Türkiye’de yer almayacağını belirtmesi ile temizlik harekatı başladı.

TEMİZLİK DOĞAN’LA BAŞLADI

İlk iş olarak ulusal medyada dış mihrapların gücü olan Doğan Medya ile Aydın Doğan ilişkisi sonlandırıldı. Sırada ise yerel medyanın tetikçisi Olay Medya Grubu’nun sahibi Cavit Çağlar var. Şimdi kamuoyu tarafından beklenen gelişme ise, kendisini iki medya baronundan biri olarak lanse eden Cavit Çağlar kontrolündeki Olay Medya Grubu’nun, bir an önce ihaleye yolu ile ‘yerli ve milli’ hale dönüştürülmesidir.

VESAYETİN KALESİ ‘ÇAĞLAR’

Geçtiğimiz dönemlerde TMSF, Olay Medya’ya el koymuş ve ihale yolu ile satılmasına karar vermişti. Farklı güç odaklarının olduğu rejim modeli ile uzun yıllar ülkenin en büyük düşmanı olan, vesayet rejiminin yerel kalesi Olay Medya, kendisini ‘medya baronu’ olarak lanse eden Cavit Çağlar önderliğinde hainliğini sürdürdü. Fakat devlet tarafından dur demenin zamanı çoktan gelmişti. TMSF bu bağlamda Olay medya ile Cavit Çağlar’ın ilişkisini kesmeye karar verdi.

GÖZLER TMSF’DE

İhale yolu ile medya kuruluşunun el değiştirmesi gerekirken, beklenmedik bir olay yaşandı. TMSF, anlamsız bir şekilde ihale sürecini uzattı ve Olay Medya Grubu’nun tüm haklarının hala Cavit Çağlar’ın kontrolünde olmasını sağladı. Aydın Doğan’ın sahibi olduğu Doğan Medya grubunun satılması ile Olay Medya’nın da en kısa sürede el değiştirerek vesayet rejiminin sonlandırılması bekleniyor. Bu sürecin en kısa sürede sona ermesi için gözler TMSF’ye dikilmiş durumda.

‘TMSF’NİN HAL VE HAREKETLERİNE AKIL SIR ERMİYOR’

Doğan Medya gibi geçmişi oldukça karanlık olan Olay Medya’nın, TMSF tarafından el koyulduğu ve ihale sü- recinin başlatıldığı herkes tarafından biliniyor. Fakat TMSF’nin ihale sürecini uzatıp kayyum tarafından idare edilen Olay Medya’yıtekrar Cavit Çağlar’a vermesine akıl ermiyor. TMSF neden bu tarz bir hamle yaptı? Bu kararı vermesinde kimler rol oynadı? Yoksa TMSF Eti Bank olayları ve 28 Şubat manşetlerinden habersiz mi? TMSF ‘küresel emperyalizme’ ne zaman dur demeyi düşü- nüyor? Acaba TMSF, 15 Temmuz hain darbe gecesinde Cavit Çağlar’ın yönettiği Olay TV’nin ekranlarını kararttığını ve o günlerde Cavit Çağ- lar’ın farkı pozisyonlar almak için mücadele verdiğini biliyor mu? TMSF’ye ait olan Olay Medya fonlanmaya devam mı edilecek? Yoksa en kısa sürede olması gerektiği gibi ihaleye mi çıkarılacak?

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER