Yardım eli herkese uzanacak

Kızılay Osmangazi Şube Başkanı Halil Atalay, basın mensuplarıyla bir araya gelerek tanıtım toplantısı gerçekleştirdi.

Yardım eli herkese uzanacak

Kızılay Osmangazi şubesinin 3 aylık tanıtım toplantısı gerçekleşti. Kızılay Osmangazi Şube Başkanı Halil Atalay, basın mensuplarına hitap etti.

2 Şubat’ta yönetimi devraldıklarına değinen Atalay, şube olarak bir çevre tanıtımı yaptıklarını belirterek az gelişmiş olan Keles’in tüm köylerine ulaştıklarını söyledi. Köylerdeki amca ve teyzeleri ziyaret ederek yardım paketlerini ulaştırdıklarını ifade eden Atalay, mahallelerde saha çalışması yaptıklarını da söyledi.

Muhtarları ziyaret ederek ihtiyaç sahiplerini tespit ettiklerinin altını çizen Halil Atalay, bu kapsamda bir ekip kurduklarını belirtti. İlçeye değer katmaya çalıştıklarını belirten Atalay, “ Biz Osmangazi şubesi olarak önümüzdeki süreçte samimi bir yürüyüşü hep birlikte yapacağız. Önceliğimiz fakirlere yardım etmek. Kendi ürettiğimiz birtakım projeleri de hayata geçireceğiz. Şehrimizde 3-4 bin civarında yabancı öğrenci var. Bu öğrencilerden 158’ine ulaştık. Bu öğrencilerimize kılık kıyafet yardımı yaptık. Öğrenci evlerine gıda yardımı yaptık” şeklinde konuştu.

Misyonlarının şehirden gelen yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak olduğuna dikkat çeken Başkan Atalay, “ Bağışçılarımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Genel anlamda henüz tam olarak destek alamadık. Göreve geldiğimizde önce kaymakamı ziyaret ettik. Önümüzdeki günlerde Osmangazi Belediye Başkanımızı da ziyaret edeceğiz. Resmi olarak 5 kişilik bir yönetim kurulumuz var. Kurumsal yapımızı büyüterek geleceğe yürüyeceğiz” dedi.  Öte yandan Ramazan ayında da yardımları sürdüreceklerini söyleyen Atalay, yardıma muhtaç vatandaşlara ulaşacaklarına da dikkat çekti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner41

banner40