YERLİ VE MİLLİ DURUŞLA YENİ DÖNEM TÜRKİYE DÖNEMİ OLACAK

Sancaktar Medya Grubu’na gerçekleştirmiş oldukları ziyarette açıklamalarda bulunan TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, “2023’e kadar olan süreçte istediklerimizi gerçekleştirdiğimiz takdirde önümüzdeki yüzyılı Türkiye’nin yüzyılı olarak görüyoruz” dedi.

YERLİ VE MİLLİ DURUŞLA  YENİ DÖNEM TÜRKİYE DÖNEMİ OLACAK

Geçmiş dönem Başbakan Yardımcısı, TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman ve beraberindeki AK Parti Bursa Milletvekilleri Sancaktar Medya’yı ziyaret etti. Hakan Çavuşoğlu, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimleri sürecinde birlik, beraberlik ve demokrasiye olan katkısından dolayı Sancaktar Medya Temsilcisi adına Burhanettin Türkeş’e teşekkürlerini sundu. Sadece 24 Haziran sürecinde değil 15 Temmuz sürecinde de Sancaktar Medya’nın ortaya net bir tavır koyduğunu belirten Hakan Çavuoşoğlu, Türkiye’nin birliği ve beraberliği adına, siyasetin medya organlarına ihtiyaç duyduğunu belirtti.  

SANCAKTAR MEDYA’YA TEŞEKKÜR

Yaptığı açıklamada 24 Haziran seçimlerinin eşit ve adil bir seçim olduğunu dile getiren Hakan Çavuşoğlu, gereken desteği veren medya kuruluşlarına teşekkürlerini sundu. Ortaya koyulan yerli ve milli duruşun Sancaktar Medya’ya da yansıdığını belirten Çavuşoğlu, “Bu seçim Türkiye’nin siyasi tarihinde Türkiye için eşit bir seçim olmuştur. Bu süreçte bizimle beraber 4. güç diye tabir edilen basın organlarımıza gerek bizim gerekse demokrasi bakımından yarış veren rakiplerimizin programlarına katılarak büyük bir emek verdiler. Kamerası omzunda bir elinde mikrofonla bizimle beraber sahada koşturan basın emekçilerimizin hepsine ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Sancak medya bu noktada özellikle Türkiye’nin geleceği ve demokrasisi için tavrını net bir şekilde ortaya koymuştur. Biz bunu sadece 24 Haziran seçimlerinde değil 15 Temmuz sürecinde de gördük. Sizlerin yerli ve milli bir duruş olarak ortaya koymuş olduğunu bu anlayış sizin yönettiğiniz gazete ve televizyonlara yansıyan bir anlayıştır. Bu sebepten dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

BURSA İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

24 Haziran seçimlerinde Bursa’nın AK Parti’ye büyük bir destek verdiğini dile getiren Çavuşoğlu, yapılan değişiklikle Türkiye’nin artık patinaja tutulmayacağını vurguladı. Sistemin eksikliklerinden kaynaklanan aksaklıkların yeni dönemde yaşanmayacağını söyleyen Çavuşoğlu, “Hepimizin ortak paydası Bursa. Marka kent olan Bursa’mızın bu vizyonunu Türkiye’ye ve dünyaya daha iyi göstermek bakımından el birliğiyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 16 Nisan’da bir referandum süreci geçirdik. Türkiye’nin yarım asrı aşkın bir süredir ayaklarına pranga vuran ve vesayeti kurumsallaştıran, darbelerin önünü açan, sistemin eksiklerinden kaynaklanan her fırsatı değerlendiren bu odaklar sonucunda ülkemi maalesef sürekli patinaj yaptı. O bakımdan Türkiye’nin önümüzdeki sürece daha iyi hazırlanması ve kurumsal alt yapısını sağlaması bakımından bu değişiklik önemliydi. Bu değişiklikten sonra, değişikliklerin tatbiki de çok nemliydi. Bursa, sayın cumhurbaşkanımıza çok büyük bir teveccüh gösterdi. Vatandaşlarımız AK Parti’ye büyük bir destek vererek kalabalık bir şekilde bizleri meclise gönderdi” ifadelerini kullandı.

PROBLEMLER ORTADAN KALKACAK

Önümüzdeki yüzyılın Türkiye’nin yüzyılı olacağını belirten Çavuşoğlu şunları söyledi; “Milletimizin teveccühüyle sistemin getirdiği problemleri ortadan kaldırmak adına büyük bir değişiklik gerçekleştirdik. 16 yıldır süren AK Parti İktidarıyla birlikte sivil siyasetin alanı olabildiğince genişlemiş, askeri ve bürokratik vesayetler oldukça zayıflatılmıştı. Bunu kurumsal bir niteliğe kavuşturmak gerekiyordu. Yerli ve milli karakterdeki bütün liderlerin öngördüğü fakat gerçekleştiremediği bu sistem değişikliğini milletimiz gerçekleştirdi. Türkiye’nin yeni döneminin, yeni bir dünyanın kurulduğu bu süreçte Türkiye artık bunu ıskalamayacak. Türkiye, 2023’e kadar olan süreçte istediklerini gerçekleştirdiği takdirde önümüzdeki yüzyılı Türkiye’nin yüzyılı olarak görüyoruz. Bunu başaracağız.”

DEVLETİMİZİN VE MİLLETİMİZİN YANINDAYIZ

Sancaktar Medya’nın tavrının net olduğunu ve her zaman devletinin ve milletinin yanında olduğunu vurgulayan Burhanettin Türkeş ise “Yerli ve milli duruşumuzu asla bozmadan üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz. Önümüzdeki süreçte yerli ve milli duruşumuzu asla bozmadan, vatanımızın birliği ve beraberliği için elimizden geleni yapmaya hazırız. Her ne kadar ülkemiz zor günlerden geçse de ortaya koymuş olduğumuz duruşumuzla her zaman sizlerin yanında olacağız” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16