Badem göz estetiği nedir, nasıl yapılır? İşte badem göz ameliyatına dair detaylar

Badem göz estetiği son zamanlarda kadınların gözdesi haline geldi. Peki badem göz ameliyatı nasıl yapılır? Ağrı yaşanır mı, riskleri nelerdir? Badem göz estetiği konusunda merak ettiklerinize uzman cevabı...

Badem göz estetiği nedir, nasıl yapılır? İşte badem göz ameliyatına dair detaylar

Son zamanların gözde estetik operasyonlarından biri olan badem göz estetiği ile ilgili bir çok merak konusu olan soru var. Badem göz estetiğinin öncesi ve sonrası hakkında merak ettikleriniz haberimizde.

Sağlıklı Yaşam ve Medikal Estetik Uzmanı Dr. Sevgi Ekiyor, Hollywood ünlülerinin badem göz uygulamasını sıkça tercih ettiği ifade ederek, “Diğer estetik operasyonlardan en önemli farkı orta yaş altı kişilerden çok 25 yaş sınırındakilerin tercih ediyor olması. 

Badem Göz Estetiği gözün hafif yukarı doğru çekilerek gözün daha iri gözükmesini, bakışların daha derin bir ifadeye kavuşmasını sağlamaktır. Burada en önemli detay çekikliğinin tam olmamasıdır. Çoğu zaman makyajla verilmeye çalışılan ifadenin kalıcı olması sağlanmaktadır. 
Genç hastalarda daha sık yapmakta olup gerekli sayıda saçlı deriden çekilmesi gereken taraflara 3-4 yıllık veya 6-8 yıllık kalıcılığı olan kalın ipler atılarak yapılır. İşlem lokal anestezi altında 15-20 dakika sürmektedir. İlerde aynı tarafa yatma gibi, tek kaşını daha çok kaldırma gibi sebeplerden kaynaklı asimetrileri de düzeltmeye yarayan bir tedavidir.” diye konuştu. 

Badem göz estetiğini kimler yaptırabilir? 

Badem Göz Estetiği tamamen kişinin estetik algısına hitap eden bir işlemdir. Esas olan yüzünüzün ve göz yapınızın estetik açıdan buna uygun olup olmamasıdır. Özellikle yapı itibariyle düşük göz yapısına sahip kişiler daha çok tercih etmektedir. Doktorunuzla yapacağınız detaylı görüşme sonrası bu işlemi yaptırmak isteyip istemediğinize daha net karar verebilirsiniz. Yapılan askılama işleminin beğenilmediği taktirde geri alınabilen bir uygulama olması da Badem Göz Estetiği için artı bir değerdir. 

Badem göz estetiğinin sosyal hayata etkisi nedir? 

Badem Göz Estetiği, düşük göz görüntüsünün sürekli makyajla kapatılmaya çalışmayı ortadan kaldırmaktadır. Düşük gözlü olmayan kişilerin tercih etme sebebi ise bakışlara kattığı derinliktir. Ayrıca Badem Göz dışarıdan zor fark edilen bir estetik operasyondur. Çevrenizdekiler sizde farklı bir güzellik olduğunu far keder, ama bunun ne olduğunu anlamakta zorlanır. Düşük göz yapısı size sürekli yorgun ve uykulu bir ifade verirken bu uygulama sayesinde sürekli dinç bir ifad 

Badem göz estetiğinin kalıcılığı nedir? 

Badem Göz basit bir askılama uygulaması olduğu için yüzde yapılan diğer askılama işlemleri gibi kalıcılığı 3-4 yıldır. Beğenilmediği taktirde geri alınabilen bir işlemdir. 
 

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2018, 18:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER