Seçim bitti, seçim tekrarı

31 Martta Seçim oldu, sandıklar kapandı, seçmen diyeceğini dedi ve YSK sahasında; ne YSK, nede siyasi partiler seçmen iradesine sahip çıkmadı, biri çaldı, diğeri çalmasını engelliyemedi ve YSK sahasında HIRSIZLIK tescillendi...

23 Haziranda seçmenin çalınan iradesinin belirlenmesi için tekrar sandık başına gidilecek.

% 20 zorladığında 25 bandında olan chp ittifak ile % 47 bandına nasıl geliyor ve % 53 hatta ittifak ile % 69 küsür oy almış Ak parti ile nasıl başa baş oy alabiliyor, bu mümkün mü?

Bu mümkün ise söz söylemeye gerek yok.

Işın sırrı bu kabulde...

Bu mümkün değil.

Bir yerel seçimde ülke ortalamasının 3-4 katı hizmet almış İSTANBUL'u dünyadaki metropoller içinde saygın yere taşımış olan AK PARTİ bu sonucu asla almaz, almamalı.

İstanbul çöp dağlarından, yol ve susuzluktan modern yaşanılır bir kent olmuş ise bu mümkün değil.

Mümkün olan ne?

HIRSIZLIK YSK tarafından tescillendi:

AK Parti İl Teşkilatı seçmenin iradesine sahip çıkamadı ya da çıkmadı.

AK Parti adayı sahaya geç indi, seçmen teveccühüne sıcak temas sağlamakta gecikti buna rağmen seçmen sahip çıktı.

İçişleri bakanlığı ya da bakanı sosyal medya tarafından köpürtüldü, EFSANE ilan edildi ama yolsuzluk ve hırsızlıkların bir kısmı bu alanda yaşandı.

Siyasi irade kapmak isteyen SİYASET ESNAFI ve KARADENİZ HEMŞERİ LOBİSİ işbaşında idi.

Buna rağmen seçmen AK Parti dedi ve iş hırsızlığa kaldı AK Parti İstanbul İl Teşkilatı uyudu ya da teşkilat uyutuldu, oylar % 98 sayım aşamasında ancak HIRSIZLIĞIN farkına varıldı.

YSK iptal kararı ardından şimdi seçim sathında seçmen HAKEMLİĞİNE başvurulacak, seçmen iradesi malum, CHP ye izin vermez, geriye Ak partinin sahada sağlam durması ve parti içinde yer kapmış SİYASET ESNAFINA fırsat vermemesi lazım.

Bir daha SEÇMEN FERASETİ diyoruz.

YORUM EKLE