AK PARTİ YIKILMADAN TÜRKİYE YIKILMAZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstişare Toplantısı’nda konuştu. AK Parti'nin, millete gönülden bağlı olduğunu vurgulayan Erdoğan, “Şahsım dahil hiç kimse kendisini davamızın üzerinde göremez” dedi. İdlib operasyonu hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizim kimsenin içişlerine karıştığımız yok. Sadece kendi içişimizi güvence altına almaya çalışıyoruz. Saldırıları bizzat kaynağında yok edeceğiz” diye konuştu.

AK PARTİ YIKILMADAN TÜRKİYE YIKILMAZ

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afyon’daki bir otelde gerçekleştirilen 26. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın kapanış konuşmasını yaptı. “Türkiye’ye yönelik her saldırı, ülkemizin önüne çıkartılan her engel başımıza musallat edilen her bela bizim sorumluluğumuzu daha da artırmaktadır” diyen Erdoğan, “AK Parti’yi yıkmadan Türkiye’yi yıkamayacağını görenler, ülkemizle birlikte partimizi de hedef alıyorlar. Bunun için bizim birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi her zamankinden çok daha güçlü tutmamız gerekiyor. Milletimize hizmetkar olarak başladığımız bu yolda aynı şekilde devam ettiğimiz müddetçe bize kimse zarar veremez. Bize verdiği desteğe karşılık milletimize şükran borcumuzu ödemenin tek bir yolu vardır, o da çok çalışmak, daha çok proje üretmek, daha çok yatırım yapmaktır” açıklamasında bulundu.

‘İHANET KOKAN EYLEMLER’

Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: “Milletimiz terörlü mücadelede, 15 Temmuz’da sınır ötesi harekatlarımızla gözünü kırpmadan hayatını ortaya koymuştur. Böyle bir milleti ana muhalefet partisinin yaptığı gibi yalanla, çarpıtmayla hatta çoğu kere kendine ram edeceğini sanmak akıl tutulmasıdır. Bölücü örgüt ve uzantıları zehirli siyaset dilleri, kan kusan silahları, her adımda buram buram ihanet kokan eylemleriyle bölge halkıyla birlikte tüm milletimizi sindireceklerini sandılar. Teröristler dağlarında birer birer imha edilirken, onların uzantıları da artık kimsenin ne dediklerine, ne yaptıklarına bakmadan birer siyasi ceset haline dönüşmüşlerdir. Bu süreçte bir de eğitim, hizmet, himmet, yardımlaşma gibi hasletlerimizi istismar ederek devlet ve toplum hayatımızın içine bir kanser hücresi gibi sızmaya çalışanlar ortaya çıktı. FETÖ denen ihanet çetesi, emniyet, iş dünyası, STK’lar içindeki militanları aracılığıyla el koymaya, millete boyunduruk vurmaya çalıştı. Bugün onların da hepsi mahkeme salonlarında hukuka hesap verirken, milletimizin vicdanında çoktan mahkum edildiler bile. İşte şimdi yalanlar ve bu yalanlarla kendilerin kurtarma gayreti.”

BATI ÜLKELERİNE ÇAĞRI

Batı ülkelerine sözde iltica eden ve iade edilmeyen FETÖ üyeleri konusuna da değinen Erdoğan, konuşmasında şunları söyledi: “Türkiye’nin FETÖ terör örgütü ile ilgili girişimleri yavaş yavaş olsa da netice vermeye başlamıştır. Şu anda mahkumiyet kararları onlarla ulaştırılacak ve yurtdışındakilerin tavırlarını göreceğiz, uluslararası hukukta da tavırlarını göreceğiz. Muteber alimlerin ortaya koyduğu çalışmalar FETÖ’nün sadece devletimiz için değil dinimiz içinde paralel yapı kurduğunu gösteriyor. FETÖ geldiği nokta itibariyle sapkın bir harekete dönüşmüştür. Bununla ilgili FETÖ dinimizle ilgili karanlık düşünceleri olanların doğal ittifakları haline gelmiştir. İslam’ın çizgisinden sapanlara kol kucak açan Batı'nın bunları niye böyle sahiplendiğini daha iyi biliyoruz. PKK nereye sığınıyor Batı'ya, DAEŞ nerede? Batı'da. Batı'dan gelip Suriye’ye girmek istediler yakaladıklarımız gönderdik. FETÖ nerede? Batı'da. Bununla kalmıyorlar çok ciddi parasal destek sağlıyorlar. FETÖ'nün birçok Avrupa bölgesinde yapılandıklarını biliyoruz sorduğumuzda ‘bunlar iltica ettiler’ ne demek iltica bunlar terörist, katil işte bak bizim mahkemelerimizin verdiği, bizden istediklerinizi almak için önce bizim istediklerimizi verin.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner46

banner40