Bu sıkıntılar bize 'TRAŞ' mesabesinde!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu. Konuşmasında Sokullu Mehmet Paşa’nın tarihe geçen sakal meselesini hatırlatan Erdoğan, “Bu sıkıntılar sakalımızın traşı mesabesindedir” ifadesini kullandı.

Bu sıkıntılar bize 'TRAŞ' mesabesinde!

‘KIŞ GELDİ DİYE DURMAK YOK’

Partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’ye yönelik saldırıların her türlü tezgah ve kumpaslarla desteklendiğini vurguladı. Türkiye’nin özellikle terörle mücadelesine dikkat çeken Erdoğan, “Arkadaşlarımız kar, kış demeden Hakkari’de, Tendürek’te… Kış geldi, duralım. Yok öyle bir şey! Devam. Operasyonlar devam edecek” ifadelerini kullandı.

‘BİR ASIRLIK PLANI BOZUYORUZ’

Erdoğan, konuşmasında Sokullu Mehmet Paşa'nn Venedik Büyükelçisine söylediği, “Biz Kıbrıs'ı almakla sizin kolunuzu kestik, sizse İnabahtı'nda bizim sakalımızı tıraş ettiniz” ifadelerini hatırlattı.  Gizli açık ambargoların, ayaklara takılan çelmelerin, hemen her konuda maruz kalınan ikiyüzlü tavırların Türkiye'yi sıkıntıya soktuğunu ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu: “Bu sıkıntılar sakalımızın tıraşı mesabesindedir. Buna karşılık biz asırlık bir planı bozarak onların kollarını buduyoruz.”

 

“LOKOMOTİFLİĞİNİ YAPACAK”

Türkiye açısından bir hayalin gerçeğe dönüşmesi yolunda tarihi bir adıma da şahitlik ettiklerini dile getiren Erdoğan, şöyle konuştu; “Türkiye'nin otomobil projesini hayata geçirecek girişim grubunda yer alan 5 babayiğidi kamuoyumuza tanıttık. Son bir asırda dünyada yaşanan büyük sıçrama dönemlerinin ilk üçünü kaçırmıştık. Geçtiğimiz 15 yılda ülkemizi getirdiğimiz seviye bizi dördüncü atılım dönemini yakalayabilmemiz konusunda fevkalade umutlandırdı. Türkiye'nin otomobil projesi işte bu dördüncü atılım döneminin adeta sembolü olacak, lokomotifliğini yapacak önemde görüyoruz.”

“GÜVENİ BOŞA ÇIKARMADIK”

Erdoğan, geçen cuma 3 Kasım 2002 seçimlerinin 15. yıl dönümü olduğunu anımsatarak, 14 Ağustos 2001'de kuruluşunu ilan ettikleri AK Parti'nin bu seçimlerde elde ettiği yüzde 34'lük oy oranıyla birinci parti olduğunu ve tek başına iktidara geldiğini söyledi. Parlamentoda yüzde 63 çoğunluk elde ettiklerini dile getiren Erdoğan, “Bu oran rahmetli Özal'ın 1983 ve 1987'de aldığı sonuçlardan sonra ülkemizin gördüğü en yüksek seçim başarısını ifade ediyordu. Milletimizin bize olan güvenini, teveccühünü boşa çıkarmadık ve hamdolsun oylarımızı sürekli yükseltirken, parlamentodaki oranımız da kendini korudu” diye konuştu.

“DURALIM DİYE BİR ŞEY YOK”

Türkiye'ye yönelik saldırıların diplomatik ve siyasi ayak oyunlarıyla, tezgahlarla, kumpaslarla da desteklendiğini belirten Erdoğan, terörle mücadele yönelik operasyonlara dikkati çekti. Erdoğan, “Arkadaşlarımız kar, kış demeden Hakkari'de, Tendürek'te, Cudi'de, Gabar'da sürekli olarak askerimizle, polisimizle, jandarmamızla, korucularımızla birlikte oralarda. Ve öyle; 'Kış mevsimine giriyoruz, duralım.' Yok böyle bir şey. Devam. Bütün komuta kademesi hepsi oradalar. Şu anda bütün siyasi kademelerimiz, bakanlarımız, komuta kademesi hepsi, işte bu hafta yine hepsi oralardaydı ve oradan kendileriyle irtibat halindeydik. Orada operasyonlar devam ediyordu” ifadesini kullandı.

BATI’NIN KOLU BUDANIYOR

Sokullu Mehmet Paşa'nn Venedik Büyükelçisine söylediği, “Biz Kıbrıs'ı almakla sizin kolunuzu kestik, sizse İnabahtı'nda bizim sakalımızı tıraş ettiniz” ifadelerini hatırlatarak, kesilen sakalın daha gür şekilde büyüdüğünü, ancak kesilen kolun yerine gelmeyeceğini belirtti. Uygulanan gizli açık ambargoların, ayaklara takılan çelmelerin, hemen her konuda maruz kalınan ikiyüzlü tavırların Türkiye'yi sıkıntıya soktuğunu ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu: “Bu sıkıntılar sakalımızın tıraşı mesabesindedir. Buna karşılık biz asırlık bir planı bozarak onların kollarını buduyoruz. Türkiye'nin gücünü, milletimizin potansiyelini küçümseyen birileri ısrarla felaket tellallığı yapmaya devam ediyor. Varsın etsinler. Atalarımız ne diyor; 'Allah kısmet ederse bir kulun işini mermere geçirir dişini, Allah istemezse o kulun işini muhallebi yerken kırar dişini.' Tarih bize göstermektedir ki büyüklük öyle sadece topla, tüfekle, parayla, sayıyla olmuyor. Büyük olmak için önce koca bir yüreğe, sağlam bir imana, güçlü bir iradeye sahip olacaksın.”

ÇALIŞMAYA DEVAM

AK Parti teşkilatına çalışmalarından ötürü teşekkürlerini sunan Erdoğan, şöyle devam etti: “Bu bayrak yarışında gerek teşkilatlarımızda, gerek belediyelerimizde ayrılan arkadaşlarımıza hizmetleri için teşekkür ediyorum. Görevi devralan arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum. AK Parti ailesi öyle büyük bir ailedir ki her an herkese her yerde ihtiyaç duyulabilir. Kimse gücenmeyecek. Çünkü biz sürekli güncellenen, sürekli yenilenen ve güncellendikçe çok daha farklı bir hizmet imkanını yakalayan bir partiyiz. Dolayısıyla görevlerini devreden arkadaşlarımız bu büyük aile içinde çalışmaya, emek vermeye, proje üretmeye devam edeceklerdir.”

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER