Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Biz yapıyoruz muahlefet yıkıyor"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin seçim meydanlarında yaptıklarını ve yapacaklarını anlattığını, CHP ve diğer adayların ise AK Parti’nin yaptıklarını yıkmayı anlattığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Biz yapıyoruz muahlefet yıkıyor"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran seçimleri öncesi partisinin Muğla’da düzenlediği mitinge katıldı. Muğla’da vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Merhum Menderes’in sevgili şehri Muğla 15 Temmuz gecesi Marmaris’te uğradığı saldırı nedeniyle gazilik şehrini hak eden Muğla seni hasretle selamlıyorum. İnşallah bu seçim Muğla’da bir dönüm noktası olacak. Önümüzdeki Mart’ta ne geliyor Belediye seçimi geliyor. Buradan atacağımız bir adım ile hem başkanlık seçiminde, hem parlamentoda, hem de yerel seçimde bir devrim gerçekleştirelim istiyorum. Muğla bu seçimlerde kendisine yakışanı yapacak. 14 Haziran’da güçlü meclis için Cumhurbaşkanlığında hem şahsımı, hem partiyi desteklemeye hazır mıyız?” dedi. 

“Demokrasinin Er Meydanıdır” 
Seçimlerin demokrasinin er meydanı olduğunu belirten Erdoğan, “24 Haziran’da güçlü Türkiye için şahsımı ve mecliste partimi desteklemeye hazır mısınız? Vakit birlik vakti, vakit Muğla vakti, vakit Türkiye vakti diyor muyuz? İnşallah sizlerin desteği ile irade erdem ve cesaret ile Türkiye şahlanacak. Kardeşlerim şunu unutmayın. Muğla demokrasi şehridir. Bay Kemal’i söylediği gibi değil. Bay Kemal demokrasiden bahsediyor. Alıyor yanına terör örgütü mensuplarına Ankara’ya yürüyor. CHP’nin adayı Muharrem İnce onu cezaevinde ziyaret ediyor. Kim bu adam? Diyarbakır’da 53 Kürt kardeşimi bunlar öldürdü. 15 yaşındaki Yasin Börü’yü bunlar öldürdü. Gidip onu ziyaret ediyor. Neymiş Cumhurbaşkanı adayıymış. Cumhurbaşkanı adayı bu tür yanlışlarla anılır mı? Almanya, Hollanda, Belçika bunların hepsi FETÖ’cüleri sahip çıkıyor. Avrupa’da terör örgütlerine gösteri müsaadesi verilirken, bize o müsaadeyi vermiyorlar. Avrupa’ya sesleniyorum. Batılı kardeşlerim, yarın oylama başlıyor. Sizler bizi TV’lerden izliyorsunuz. Ama ha sıkı durun, Avrupa’da da sandıkları Allah’ın izni ile patlatın, sizin oradan yakacağınız ateş, Türkiye’deki kardeşlerinizin oyları ile bütünleşecek ve 24 Haziran’da bambaşka bir Türkiye olacak” dedi. 

“ONLAR YIKMAYI ANLATIYOR” 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim meydanlarında AK Parti’nin yaptıklarını ve yapacaklarını anlattığını, diğerlerini ise yıkmayı anlattığını belirterek, “Kardeşlerimiz biz seçim meydanlarında yaptıklarımızı anlatıyoruz, yapacaklarımızı, yeni projelerimizi 2013 hedeflerimizi, 2053, 2071 vizyonumuzu anlatıyoruz. Ötekiler ne yapıyor. Onlar sadece yıkmayı anlatıyorlar. Bugün size çok farklı bir proje ile geldim. Bugün bu anlattıklarımı ve anlatacaklarımı bu güne kadar hiç bir yerde anlatmadım. Bunların kafalarında ve kalplerinde bu ülkeye ve bu millete dair samimi üzerinde düşünülüp taşınılıp bir proje yok. Haksızlık etmeyelim yola çıkarken projeleri vardı. O da Türkiye’yi eski günlere döndürme projesi. Bay Kemal iki de bir tek adam tek adam diyor. Türkiye’de tek adam varsa o da sensin. Cumhurbaşkanı adayı arkadaşına ‘Gel bakalım Muharrem’ diyorsun. Peki Muharrem ne yapıyor. Muharrem de diyor ki, “Bir çıktın yenildin, iki çıktın yenildin, üç çıktın yenildin, yenildin de yenildin. Artık çekil ya” O da böyle yapıyor. Al birini vur öbürüne hiç farkları yok. Ama bizim öyle bir derdimiz var mı? Biz milletimiz ile beraberiz” dedi. 

OSMANLI TOKADI 
“Bunlara kalsa Türkiye’yi 1970, 90’lara geri götürecekler” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: “Al birini vur ötekini. Bunlardan ülkeye Cumhurbaşkanı olacak öyle mi? Buradan tüm milletimi sesleniyor ve diyorum ki; siz bu vaatle gelenlere AK Parti Türkiye’de 284 bin yeni derslik yaptı onları da yıkacak mısınız? AK Parti 585 bin yeni öğretmen göreve başlattı. Onları da görevden alacak mısınız? Bunların gözü var görmez, kulağı var duymaz, bunların kalpleri mühürlü. AK Parti Türkiye’de 131 yeni üniversite açtı. Onları da kapatacak mısınız? AK Parti 69 milyon kişiye geniş bant internet hizmeti sağladı. Onları da kesecek misiniz? 1245 yeni hastane, 130 bin yeni hastane yatağı kazandırdı. Onları da kaldırıp atacak mısınız? 540 bin sağlık çalışanını işe aldı, onları da kapı dışarı mı edeceksiniz? 5 bine yakın yeni ambulansı hizmete soktu. Bunları hurdaya mı çıkaracaksınız? Bunlara 24 Haziran’da bir Osmanlı tokadı atmaya hazır mısınız? AK Parti Suriye’de 4 bin kilometre alanı güvenli hale gösterdi. Siz buraları tekrar terör yuvası mı yapacaksınız?” 

“İŞ BİLENİN, KILIÇ KUŞANIN” 
AK Parti iktidarının yaptıklarını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP’nin adayı Muharrem İnce’ye seslenerek, “İş bilenin kılıç kuşananın. Bay Muharrem bunlar senin işin değil, bunlar ustalık ister ustalık. Bu ülkenin çıraklarla uğraşacak zamanı yok. Bu kardeşiniz İtalyanlar ile anlaştı. Ortak helikopterimizi yapıyoruz. Atak helikopteri. Bay Muharrem ve Bay Kemal’in böyle bir derdi yok. Bu helikopterler içeride ve dışarıda teröristlere ne yapıyor? Mezar yapıyor mezar. Çıkmış diyor ki ‘bunun parçaları dışarıdan geliyor’ SİHA’larımızın yüzde 96’sı yerli. Ama şimdi biz yapıyoruz. Gabar’da Tendürek’te bunların inlerine girdik mi? Sadece Afrin’de etkisiz hale getirilen 4 bin 500 kişi. Cerablus’u katmıyorum. Sadece Afrin’i söylüyorum. ÖSO’dan Allah razı olsun. Onlar Mehmedimiz ile el ele verdiler. Bay Kemal ÖSO’ya terörist diyor. Yazıklar olsun sana” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2018, 23:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER