Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kapıları açsaydık kaçacak delik arardınız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Olağan İl Kongreleri kapsamında bugün Erzurum'daydı. Erdoğan Afrin başta olmak üzere gündeme dair değerlendirmelerde bulunurken ABD'ye de sert mesajlar verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan:  Kapıları açsaydık kaçacak delik arardınız

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Suriye'den seslendi. ABD'ye 'Münbiç'i boşalt' çağrısında bulundu, AP'ye evsahipliği yaptığımız mülteciler üzerinden yüklendi. "Kapıları açıp geçişlerine izin verseydik, kaçacak delik aradınız" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yakutiye Buz Hokeyi Salonu'nda gerçekleşen partisinin Erzurum 6. Olağan İl Kongresi'nde konuştu.

Konuşmasından satırbaşları:

Şimdi bir yandan İdlib tarafındaki gözlem noktalarımızı genişletip tahkim edecek, diğer yandan da Münbiç'e yöneleceğiz. Münbiç konusunda ABD yeni bir yöntem önermiştir. Yönetimde sürekli değişiklik olduğu için yeni kadronun nasıl bir yol izleyeceğini bilmiyoruz.  ABD neden Münbiç'te, DEAŞ'ı kovmak için. Şu anda orada DEAŞ yok. YPG çıktı mı 3 ayda çıkarırız dediler. Çıkmadılar. Bunları Fırat'ın doğusuna sürmediler. Biz oyalanmaya gelemeyiz. Oranın sahibi Araplar. Bırakalım onlar gelsin, girsin. Bunu söyledik.

Biz oralara işgal için değil Suriyeli kardeşlerimizin kendilerine güvenli bir gelecek kurmalarına yardım için gittik. ABD terör örgütüyle ile birlikte Münbiç'i boşaltırsa bu işi çok daha kolay bir şekilde gerçekleştiririz. Bunların zaten bizim bu faaliyetlerimize en küçük bir değişiklikleri olmayacak. Onlardan ihsan istemiyoruz, gölge etmesinler yeter.

İnşallah Münbiç'teki kardeşlerimizi daha fazla bekletmeyeceğiz. Biz o teröristleri işgal ettikleri yerden mutlaka çıkaracağız. 

"O AKLI KENDİNİZE SAKLAYIN"

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yakutiye Buz Hokeyi Salonu'nda partisinin Erzurum 6. Olağan İl Kongresi öncesinde kendisini bekleyen vatandaşlara hitap etti.

Erdoğan burada yaptığı konuşmada, AP'nin Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin, 'Türkiye Afrin'den çekilsin' kararına sert sözlerle karşılık verdi.

Erdoğan, "Ey Avrupa Parlamentosu, siz bu millete ne zamandan beri akıl vermeye başladınız? O aklı kendinize saklayın" diyerek şu sözleri kaydetti:

Afrin'de de sona doğru geliyoruz. AP meydan okuyor. Askerlerinizi çekin oradan diyorlar, bu doğru değil diyorlar, ey Avrupa Parlamentosu siz bu millete ne zamandan beri akıl vermeye başladınız. O aklı kendinize saklayın.

KAÇACAK DELİK ARAYACAKTINIZ

Kapıları açıp gönderseydik, kaçacak delik arayacaktınız, delik. Şu anda da istediğiniz kararı alın, bir kulaktan girer öbür kulaktan çıkar. Sizin aldığınız kararların kıymeti harbiyesi yok. Bunlar maksuda geçemediler, hala binadalar.

Afrin'de yola devam. Asla sivil insanlarla bizim işimiz yok, Suriye topraklarında bizim işimiz yok ama biz Suriye topraklarında mazlum, mağdur insanları kurtarıyoruz. O namussuzlar Afrin'den kaçmak isteyen sivillere bile nasıl zulmettiler, gördünüz değil mi, bombaları sakladıkları yeri de yakaladık mı, ininize girdik, gireceğiz. Nereye kaçarsanız kaçın kovalayacağız. Çünkü, namerte kaçmak merte kovalamak yakışır.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner11