Cumhurbaşknı Erdoğan Kayseri'de açıkladı: "Münafıklar çetesi..."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kayseri'de flaş açıklamalarda bulundu. Erdoğan, " 24 Haziran'da münafıklar çetesini yere gömeceğiz!" dedi.

Cumhurbaşknı Erdoğan Kayseri'de açıkladı: "Münafıklar çetesi..."

Cumhurbaşkanı erdoğan'ın Kayseri konuşmasında öne çıkan başlıklar şöyle:

"24 HAZİRAN'DA MÜNAFIKLAR ÇETESİNİ YERE GÖMECEĞİZ"

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, "Birileri bir fitne fesat kaynatıyor. Bu ne biliyor musunuz? 'Oyumu cumhurbaşkanına vereceğim ama parlamentoda AK Parti'ye vermeyeceğim.' Böyle bir şeye siz ne diyorsunuz? Böyle bir şey olabilir mi? Bu oyunu da bozmaya var mıyız? Bu oyun, bu tezgah... Kimlerin olduğunu anlıyorsunuz. İnşallah bu münafıklar çetesini 24 Haziran'da hep birlikte yere gömeceğiz." dedi.

"DÖRT ŞEHİR HASTANESİNİ DAHA HİZMETE ALACAĞIZ"

Kayseri bize destek verdi biz de Kayseri'ye destek verdik. Kayseri'de son 15 yılda 20 milyar liralık yatırım yaptık. Yıl sonuna kadar 4 şehir hastanesini daha hizmete alacağız. Kayseri Havalimanı'nın 324 bin olan yolcu trafiği 2017 yılında 2 milyon 150 bin oldu. Havalimanına yeni terminal binası yapacağız.

"BİZİM BU MİLLETE, BU ÜLKEYE ESER VERİŞİMİZ YENİ BAŞLAMADI"

Birileri çıkmış diyorlar ya... 'Cumhurbaşkanı adayı ekonomiyi iyi bilecek.' Nerede o cumhurbaşkanı? O aday nerede? Ziya Paşa 'Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri' diyor. Biz eserlerimizle konuşuyoruz. Biz eserlerimizle milletin karşısındayız. Bilemiyorum ana muhalefetin adayı ne ile milletin karşısında. Bizim bu millete, bu ülkeye eser verişimiz yeni başlamadı. Ta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile başladı. Başbakanlığımla devam etti. Cumhurbaşkanlığımızla da devam ediyoruz.

"SONUÇTA 'İNCE' SİYASETTE KARAR KILDILAR"

Kayserili ticareti iyi bilir. Kaliteden de çok iyi anlar. Kayseri aynı zamanda siyasetçinin kalitelisini de çok iyi bilir. Türkiye 24 Haziran'da bir seçime giriyor. Seçim tarihinin açıklandığı günden bu yana yaşananları gözünüzün önüne getirin. Cumhurbaşkanı adaylığı, milletvekili transferi, ittifak arayışları konusundaki hesaplarına, taktiklerine bir bakın. Oyun, oyun içinde oyun. Göreceğiniz tek şey tutarsızlık alacaktır. İlkesizlik olacaktır. Millete saygısızlık olacaktır. Haftalarca milleti oyaladılar. Yok çatı dediler, yok kapı dediler, yok pencere dediler; sonunda "ince" siyasette karar kıldılar. Ülkemizin önünde öyle bir mesele olduğunu düşünmediler. Seçim bu haziranda değil önümüzdeki yıl kasımda da olsa başaramayacaklardı. Sadece bu iki haftada yaşananlar bile kimlerin siyaseti ülkenin geleceği için yaptığını, kimlerin siayaseti sadece kendi çıkarları için düşündüğünü açıkça ortaya koymuştur.

40 yıldır Tayyip Erdoğan'ı milletiyle Hak yolunda yürümekten alıkoyamayanlar, 24 Haziran'da da bunu başaramayacaklar.

"SEN BU ÜLKENİN BAŞINDA OLSAYDIN, ALLAH GÖSTERMESİN"


Ana muhalefetin başındaki zat 'Afrin'e gitmeyin' diyor. Beyefendi, sen bu ülkenin başında olsaydın, Allah göstermesin, kim bilir şu anda Hatay'da, Kilis'te, Şanlıurfa'da, Gaziantep'te ne olacaktı? Biz ülkemizi taciz eden kim olursa olsun beklemeyiz, üzerine üzerine gideriz.

Afrin'de etkisiz hale getirilen terörist sayısı 4406 oldu.

"CUMHUR İTTİFAKI'NDA BÜTÜNLEŞTİK Mİ? ZİRA ÜMMETİN BUNA İHTİYACI VARDI"

MHP ile kurduğumuz, BBP'nin de destek verdiği seçim ittifakıyla milletimizin karşısına çıktık. Dün adaylığımızın resmi başvurusu yapıldı. Yenikapı ruhu, 'Cumhur İttifakı'na dönüştü. Şimdi ne var? Cumhur İttifakı var. Cumhur İttifakı'nda bütünleştik mi? Zira ümmetin buna ihtiyacı vardı, şimdi bunu yapıyoruz. Ayrılığa, gayrılığa son, artık birlik zamanı.

"HADDİNİ BİL HADDİNİ! TÜRKİYE NEREDE SİZ NEREDE?"

S&P diye bakıyorsunuz bir kredi derecelendirme kuruluşu siyasi kararlar alıp bizim gerilediğimizi söylüyor. Haddini bil haddini. Türkiye nerede siz nerede? Zaten biz bunları dehledik, artık onlara üyeliğimiz filan da yok ama buna rağmen bunlar rahat durmuyor. Yine ne yapıyorlar? Türkiye'ye not veriyorlar. Haddinize mi? Sen bu sınıfın öğretmeni değilsin, öğretmeni olduğun yerlere bak.

Bizim hizmetlerimizin ulaştığı yere bunların hayalleri bile ulaşamaz. Herkes heybesindekileri ortaya döksün. Milletimiz de hepsine bakıp ona göre kararını versin. İşte meydan, işte millet.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER