Hırsız dışarıda değil içeride

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen 41. Muhtarlar Toplantısı’nda konuştu.

Hırsız dışarıda değil içeride

Konuşmasında 15 Temmuz ihanetine değinen Erdoğan, “Hırsız içeriden olunca, kapı kilit tutmaz. Bu alçak işgal girişiminde kullanılan kuklalar maalesef içeridendi” dedi.

FETÖ'NÜN KURALLARI NEREDE?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz gecesi tüm Tükiye'nin “Dökülün caddelere, meydanlara” denildiği zaman hiç tereddüt etmediğini, genciyle yaşlısıyla meydanlara çıktığını hatırlattı. İhanetin faillerinin sonunu vurgulayan Erdoğan, “Peki o 'Feto' denilen alçağın arkasından giden kulları, onlar neredeler? İşte bir kısmı şu anda cezaevinde, bir kısmı yurt dışına kaçtı, öyle veya böyle. Ama Pensilvanya'daki oradan ayrılamıyor” şeklinde konuştu.

ERDOĞAN’DAN MHP’YE TEŞEKKÜR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin, böylesine büyük badirelerle boğuşurken yanlarında yer alan, desteğini esirgemeyen herkese teşekkürlerini iletti. Erdoğan, “Özellikle MHP'nin ülkemiz ve milletimiz için hayati önem taşıyan konularda yanımızda yer almasını takdirle ve memnuniyetle karşılıyorum. Buna karşılık anamuhalefet partisinin tutarsız, temelsiz, fırsatçı, her türlü kavramı ve değeri istismar eden tavrı karşısında üzüntümü de ifade etmek isterim” dedi.

2023 HEDEFLERİ

Tüm bu meselelerin ele alınacağına ve 2019 yılındaki seçimlere yeni bir heyecanla, yeni bir anlayışla gireceklerine inandığını dile getiren Erdoğan, şunları kaydetti: “Meclisimizden, Başbakanlığımızdan, İçişleri Bakanlığımızdan ve diğer ilgili birimlerimizden bu çalışmaları süratle başlatıp neticelendirmelerini bekliyorum. Türkiye'nin kaybedecek tek bir dakikası, tek bir günü yoktur. Geçmişte kimi zaman hantallıktan, kimi zaman çekişmelerden, kimi zaman iş bilmezlikten çok zaman kaybettik. Son 15 yılda ülkemiz her alanda ciddi bir derlenme, toparlanma, büyüme, gelişme kaydetti. Şimdi bunu çok daha büyük reformlarla taçlandırma zamanıdır. Muhtarlıklarımızı da bu sürecin dışında görmüyoruz, bırakmıyoruz. İnşallah el birliğiyle bu meselelerin de üstesinden gelecek, ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştıracağız.”

“KUKLALAR İÇERİDENDİ”

Ecdattan devralınan mirasın korunması ve daha ileriye taşınması için verilen mücadelede, milletin karşısına kimin çıkacağının bilinmez olduğunu ifade eden Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yeri geldi darbeci, cuntacı kılığında karşımıza çıktılar. Yeri geldi vesayet, yeri geldi uluslararası kuruluş kisvesine büründüler. Yeri geldi silahlı terörist, yeri geldi ekonomik tetikçi olarak göründüler. Aslında hepsi de aynı prizmanın birbirinin eşi olan farklı yüzleriydi. Amaç bu ülkeye ve millete diz çöktürtmekti. 15 Temmuz ihaneti. Bu sinsi ihanetin, bu sinsi niyetin artık gizlenemez, saklanamaz, üzeri örtülemez, tevil edilemez hali olarak karşımıza çıktı. Atalarımız ne güzel söylüyor; 'Hırsız içeriden olunca, kapı kilit tutmaz'. Bu alçak işgal girişiminde kullanılan kuklalar maalesef içeridendi. Dışarıdan olanı halletmek kolay ama içeriden olunca iş berbat. Devletin namuslarını emanet ettiği silahları millete çeviren bu hainler, Türkiye'yi teslim alacaklarını sandılar. Ama milletimiz daha tanklar köprüye çıktığı, uçaklar alçaktan uçmaya başladığı anda meseleyi çözdü, hainleri teşhis etti. Aynı anda da istiklaline ve istikbaline sahip çıkmak için harekete geçti.”

“FETO’NUN KULLARI NEREDE?”

Erdoğan, 15 Temmuz gecesi tüm Tükiye'nin “Dökülün caddelere, meydanlara” denildiği zaman hiç tereddüt etmediğini, genciyle yaşlısıyla meydanlara çıktığını hatırlattı. F-16'ların, helikopterlerin yukarıdan bomba yağdırdığını, tankların halkın üzerine geldiğini belirten Recep Tayyip Erdoğan, şunları kaydetti: “Ama halkım bunların hiçbirinden yılmadı, kaçmadı. 250 şehidimiz oldu, 2 bin 193 gazimiz oldu ama onlar geri adım atmadılar. Üzerine üzerine gittiler, ölümüne ölümüne gittiler. Çünkü onlar biliyordu ki biz yokluğa gitmiyoruz, biz yok olmaya gitmiyoruz. Onlar biliyorlardı ki biz, şehadete gidiyoruz ve onlar şehadete gülerek gittiler. Ne mutlu bu millete, ne mutlu bu milletin annelerine, babalarına. Ertesi gün akşam olmadan bu ihanet girişimi bastırıldı. Türkiye geleceğine çok daha güvenle bakan, eskisinden çok daha güçlü, çok daha azimli bir ülke olarak yoluna devam ediyor. Peki o 'Feto' denilen alçağın arkasından giden kulları, onlar neredeler? İşte bir kısmı şu anda cezaevinde, bir kısmı yurt dışına kaçtı, öyle veya böyle. Ama Pensilvanya'daki oradan ayrılamıyor. O nereye sığındı? O da Amerika'ya sığındı. 1999 yılından beri kendisine ayrılmış olan bir yerde, 400 dönümlük arazide, orada kendi, adeta köleleriyle beraber yaşıyor. Nereye kadar yaşayacaksın? Er veya geç hak yerini bulacaktır. Çünkü çok mazlumun ahını aldın. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Bu çıkacak. Seninle beraber bu zulme ortak olanlar da bunun hesabını verecekler. Onun için de biz PKK'lıyı nasıl inine kadar sürüyorsak izini, bunların da izini inine kadar sürmeye devam edeceğiz.”

“MHP'Yİ TAKDİRLE KARŞILIYORUM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin, böylesine büyük badirelerle boğuşurken yanlarında yer alan, desteğini esirgemeyen herkese teşekkürlerini iletti. Erdoğan, şöyle devam etti: “Özellikle MHP'nin ülkemiz ve milletimiz için hayati önem taşıyan konularda yanımızda yer almasını takdirle ve memnuniyetle karşılıyorum. Buna karşılık anamuhalefet partisinin tutarsız, temelsiz, fırsatçı, her türlü kavramı ve değeri istismar eden, bunlarla kalmayıp FETÖ'den PKK'ya tüm terör örgütlerinin borazanlığını yapan tavrı karşısında üzüntümü de ifade etmek isterim. Daha da öte kalkıp şahsımı faşist ve diktatörlükle tavsif eden bu zihniyeti ben halkıma özellikle havale ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER