İlk Bakanlar Kurulu'nun ardından İbrahim Kalın'dan önemli açıklamalar

İlk Bakanlar Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın Kabine Toplantısı sonrası basına önemli açıklamalarda bulundu.

İlk Bakanlar Kurulu'nun ardından İbrahim Kalın'dan önemli açıklamalar

Külliye'deki ilk Kabine toplansına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın basın mensuplarına açıklamalarda bulunuyor.

Kalın'ın açıklamalarından satır başları:

Kalın, "Kabine toplantısının en önemli vurgularından bir tanesi, hiçbir hız ve vakit kaybetmeden çalışmalara, hizmetlere devam edilmesi. Önemli konu başlıklarından birisi de ekonomiydi. Cumhurbaşkanlığı kabinesi tarafından ortaya konulan tüm bakanlıklar arasında koordinasyonun sağlanması için gerekli çalışmalar yapıldı. Bütçe disiplininin sağlanması, enflasyon ile mücadele önceliklerimiz arasında yer alıyor." dedi.

Kalın, "15 Temmuz hain darbe girişinin ardından Türkiye de ekonomik krizler olacak diye söylemlerde bulunuldu, bunlar olmadı. Böyle bir darbe girişimi başka ülkede olsaydı o ülkede ekonomi çöker, toplumsal kaos oldurdu, bunların hiçbiri olmadı."diye konuştu.

Kalın, "Arzu ettiğimiz hızda gittiğini söyleyemem, daha hızlı gitmesi gerekiyor. 15 Tememuz'un tüm belgelerini ABD yetkilileriyle paylaştık. Burada bir kaç konu var terör örgütü liderinin Türkiye'ye iadesi... Terör örgütünün yaptığı darbe bu kadar açıkken daha somut adımlar atılması gerektiğini dile getiriyoruz. Biz gerekli belge ve bilgileri sunduk. Biz ucu açık bir süreçten yana değiliz. Sonuç odaklı bir sürecin hayata geçirilmesini istiyoruz." diye konuştu.

NATO KARARLARI MEMNUNİYET VERİCİ

NATO'nun kararları Türkiye açısından memnuniyet vericidir.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2018, 21:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner11