Türkiye dürüst muhalefete hasret

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Yalova Merkez İlçe Teşkilatı’nın kongresinde konuştu.

Türkiye dürüst  muhalefete hasret

FETÖ darbe girişiminin hesabını soracaklarını kaydeden Yıldırım, şunları dile getirdi: “Başlangıçta yargıyla dalga geçtiler, tiyatro oynadılar. Şimdi artık kararlar birer birer çıkıyor. Müebbet hapisler, ağırlaştırılmış müebbet hapisler bir bir geliyor. Bu darbenin arkasındaki alçak örgütün bütün mensupları birer birer hesabını verecek. Bütün failler ortaya çıkarılacak. Şehitlerimizin kanı asla yerde kalmayacaktır.”

“DÜRÜST OLMAK LAZIM”

Ana muhalefet liderine tepki gösteren Başbakan Binali Yıldırım, “Kemal Bey bir konuşma yapıyor; ‘İdlib’e gitmek doğru karardır, onun için tezkereye destek oldum.’ Konuşmanın bir bölümünde önceki söylediğini unutuyor, ‘İdlib’de bir askerimiz şehit olursa bunun sorumlusu Erdoğan’dır.’ diyor. Yazıktır be kardeşim. Hem tezkereye evet diyeceksin, hem İdlib’e asker gitmesini destekleyeceksin, ondan sonra asker, şehitler üzerinden siyaset yapacaksın. Dürüst olmak lazım. Özü sözü bir olan, gelecek vaat eden projeleriyle bir muhalefete Türkiye maalesef hasret kaldı. Onun için AK Parti her seçimde rakibi olarak kendisini buldu. Hem Türkiye’de, hem Yalova’da çıtayı her seferinde daha da yukarıya çıkarttınız” dedi.

“İKİ SINAVIMIZ VAR”

“2019’da iki tane sınavımız var” diyen Yıldırım, “Birincisi 2019’un Mart'ında belediye seçimleri. İnşallah ilk sınavımızı orada vereceğiz. AK Parti belediyeciliğinin aynen daha güçlü şekilde devamı için gece gündüz çalışacağız, gayret edeceğiz. Yalova’da da AK hizmeti tekrar hemşerilerimizle buluşturacağız. Ondan 6 ay sonra cumhurbaşkanlığı seçimi var. Bu seçim önemli seçim. Çıtayı yükselttik. Eskiden yüzde 50’ye gitmeden iktidar olunabiliyordu. Şimdi yüzde 50’nin üzerinde. En az seçmenlerin yarısının desteğini almak zorundayız. Gece gündüz çalışacağız. 2019’da ayrıca milletvekili seçimi yapacağız. 3 tane seçimimiz var. Türkiye’nin gelecek 5 yılını inşa edeceğimiz seçimleri gerçekleştireceğiz. Türkiye’nin 2023 hedeflerine erişmek için bu seçimleri de inşallah başarıyla geçireceğimize yürekten inanıyorum. Yalova’da kazandığımız, kazanacağımız her başarı, AK kadroların, kadınların, gençlerin eseridir. Bunun için sizlere çok güveniyoruz” şeklinde konuştu.
Kongreye Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Yalova Milletvekili Fikri Demirel ve partililer katıldı

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner46

banner40