Siyasi Enkaz

Yılmaz Vural hocayı hepimiz biliriz. Türkiye’de antrenörlük yapmadığı kulüp kalmadı neredeyse. Siyasette de Yılmaz Vurallar vardır. Bunlardan biride Yaşar Okuyandır.

Yaşar Okuyanın Serüveni şöyle;

1980’ler: MHP’deydi. 12 Eylül darbesinde MHP Genel sekreter yardımcısı idi.
1990’lar: ANAP’ta vekillik ve bakanlık yaptı.
2002: MHP’ye geri döndü.
2004: DTP Gn. Bşk. oldu.
2004: Mehmet Ağar'ın Genel Başkanlığı'nı yaptığı Doğru Yol Partisinde Yerel Seçimlerinde Yalova Belediye Başkan Adayı oldu.
2005: Hür Parti’yi kurdu.
2008: HYP’ye katıldı, Y. Nuri Öztürk ile liderlik yarışına girdi.
2017: Vatan Partisi’ne geçti.
2018: İyi Parti’li oldu.
2019 Şubat : CHP’ye katıldı.

Aldatmaca.com

(İnternet) her topluluğun dayandığı şeyin yani dedikoduyu destekler.
İnternet eğlenceli, batıl, rezil veya kötü niyetli iddialar, hayaller ve şüpheler içeren mesajların ücretsiz ve yapılandırılmamış değiş tokuşu için giderek çoğalan buluşma yerleri olmuştur.
Bu mesajların çoğunun doğru olma ihtimali düşükse, sistemin kişiye bu mesajlar arasından doğru olanı seçme ihtimali daha düşüktür.
(Bernard Wiilliams)

Fazla Tevazu

İbn-i Haldun derki; “Fazla tevazunun sonu, vasat insandan nasihat dinlemektir.”

Kibir, kendini büyük görme vs çok antipatik, itici hatta komik şeyler. günün sonunda insansın, acizsin, sınırlısın. doğumun bir damla su, ölümün bir avuç toprak. sahip olduğun herhangi bir şeyle üstünlük taslamak hezeyandır, budalalıktır. yalnız çok mütevazı davranıldığında da hayatı boyunca hiçbir şeye derman olamamış adam bile kalkıp akıl vermeye çalışabilir sana, -tavsiye istemediğin halde-. tevazu güzel şey ama adamına göre. her şeyde olduğu gibi karşıdakinin idrak seviyesine göre davranılmalı. nezaketi, hassaslığı korkaklık sanan haddini bilmeyen bir denyo varsa karşında ona göre davranacaksın.

YORUM EKLE