Ali Ay'dan Bursaspor Fenerbahçe maçı sonunda VAR tepkisi!

Bursaspor Fenerbahçe karşılaşmasında kazanan taraf sarı lacivertliler oldu ancak VAR sistemi bu yıl futbolu aydınlatacak mı yoksa daha çok mu karartacak akıllarda soru işaretleri bıraktı. Bursaspor'da tüm camia bu duruma tepki gösterirken Ali Ay da maç sonunda kameralara konuştu.

Bursaspor Başkanı Ali Ay maç sonunda verdiği röportajda Bursaspor'a hakkaniyetli davranılmadığını VAR sisteminin Bursaspor'a uygulanmadığını, sadece İstanbul takımları için düzenlendiğini söyledi.

Karşılaşma sonrasında sinirli olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Bursaspor Başkanı Ali Ay, "VAR'ın olması gerektiğini en fazla söyleyenlerden biriyim. Ama şimdi VAR, olmasaydı da olabilirdi. VAR sistemi herhalde İstanbul takımlarına göre ayarlandı. Çok üzgünüm. Bursaspor'un oynadığı futbol bence bugün beraberliği hak ediyordu. Son dakikada verilmeyen bir penaltımız var. O penaltıyla buradan 2-2 beraberlikle gidecektik. Sağlık olsun demiyorum. Gerekli temaslarımız olacak. Kulüpler Birliği Vakfı'nda da görüşeceğiz. Adaletin herkese eşit şekilde olması lazım. Ancak bu akşam eşit bir şekilde dağıtılmadı" diye konuştu. 

Bursaspor taraftarlarını darp eden polis

Bursaspor'lu bir taraftarın polis tarafından darp edildiğini söyleyen Ali Ay, "Taraftarlarımızdan birkaçı emniyete götürülmüş. Bir polis, taraftarlarımızdan birini darp ediyor. Kendisine yazıkları olsun diyorum. Böyle bir şeyin olmaması gerekiyordu. Emniyet müdürümüze, emniyet müdür yardımcısı ve spor müdürümüze teşekkür ediyorum. O polisle ilgili gerekli işlem yapıldı. Arkadaşlarımız da sağ salim Bursa'ya gelecek" açıklamasını yaptı. 

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2018, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER