Bursaspor'da kimler başkan adayı oldu? İşte Bursaspor'un başkan adayları hakkında bilgiler

Bursaspor'da Ali Ay'ın başarısız yönetiminin ardından yeni kongre dönemi yaklaştı. Bursaspor'un bu yılki adayları üç kişi oldu. İlk olarak Hüseyin Akdemir başkanlığa talip oldu. Ardından Ahmet Bozdemir ve son olarak da Lemi Keskin başkan adayı olduğunu açıkladı. Şimdi Bursaspor taraftarı başkan adayları hakkında Ahmet Bozdemir kimdir? Hüseyin Akdemir kimdir? Lemi Keskin kimdir sorularını soruyor. Bizlerde sizler için 3 başkan adayının bilgilerini aynı haberde topladık.

Bursaspor'da kimler başkan adayı oldu? İşte Bursaspor'un başkan adayları hakkında bilgiler

Bursaspor 19-20 ve ya 25-26 Mayıs tarihlerinde kongreye gidiyor.  Yeni başkan heyecanına giren timsahlarda aday sayısı 3. İşte Bursaspor'un başkanlık koltuğu adayları hakkında kısa bilgiler:

Hüseyin Akdemir kimdir?

Bursaspor'da Olağan Genel Kurul'da Başkan adaylığını açıklayan Hüseyin Akdemir yine daha önce bu kulüpte İdari Asbaşkan olarak görev yapmış ve 2015 yılında görevinden istifa etmişti. Hüseyin Akdemir istifası sonrası yaptığı açıklamada,  30/11/2015 tarihi itibari ile Bursaspor Kulübü İdari Asbaşkan'lık görevimden istifamı Bursaspor Kulübüne iletmiştim bugün de bunu kamuoyuna açıklıyorum. ifadelerini kullandı. 

"NASA'YA BORU İMALATI YAPIYOR"

Hüseyin Akdemir daha önce gıda işiyle ilgilendi. Şu anda Bursa Gemlik Serbest Bölge ve Almanya'da fabrikaları var. NASA'ya uzay mekiklerinde  ve Cruise gemilerinde kullanılmak üzere tersanelere boru imalatı yapıyor. Alanında dünyanın önde gelen firmalarından birine sahip. Ayrıca Torunlar Holding yöneticileriyle de akrabalığı bulunuyor.

Bursaspor'da Olağan Genel Kurulu'nda Hüseyin Akdemir başkan adalyığını açıklandı. Hüseyin Akdemir adaylığını açıklamasının ardından Bursaspor Kulübü Genel Kurul Üyelerine ve Taraftarına açıklamalarda bulundu.  Bursaspor Olağan Genel Kurulu'nda adaylığını açıklayan Hüseyin Akdemir daha sonrasında bir açıklama yaptı ve hedeflerine dair konuştu. Hüseyin Akdemir'in açıklamaları şu şekilde:
 

Bursaspor hakkında neler söyledi


Kulübümüzün içinde bulunduğu durum hepimizin malumudur. Son iki yıldır Bursaspor'umuzda yaşanan erozyon, camiamızı karanlığa doğru sürüklemiştir. Elde edilen başarısız sonuçlar, takımızın üst üste iki sezon layık olduğu ligde kalmasının mucizelere bırakılması Şampiyon apoleti, büyük Bursaspor ismiyle bağdaşmamaktadır. Mevcut durum devam ettiği takdirde de gelecek sezonun nasıl biteceği şimdiden camiamızdaki herkesi kara kara düşündürmektedir.

Kaldı ki, maddi anlamda da kulübümüzün borç yükü katlanarak artmış, yanlış transfer politikaları, kadro planlamalarındaki hatalar ve bunun gibi yönetimsel sıkıntılar bu sonucu doğurmuştur. Banka kredileri ile Bursaspor'umuzun geleceğini ipotek altına almıştır. Bu durum kulübümüzde yeni bir anlayış, yeni bir vizyon ve yeni bir yönetim ihtiyacını zaruri hale getirmiştir.Ben, ekibimle birlikte Bursaspor Başkanlığı gibi, bu onurlu görevi üstlenmeye talip olduğumu tüm Bursaspor camiasının bilmesini isterim. Hedeflerimiz, projelerimiz ve kulübümüze katacağımız artı değerlerle ilgili gerekli açıklamayı önümüzdeki günlerde büyük Bursaspor camiasına deklare edeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarım.

Ahmet Bozdemir kimdir?

Bursaspor'a yönetici olmadan Beşiktaş maçı öncesi forma reklamı veren, ardından Timsah Arena'da kapı ismi satın alarak yaptığı desteklerle adını sıkça duyuran Recep Bölükbaşı yönetiminin en çalışkan isimlerinden Ahmet Bozdemir, kulübün şirket gibi yönetilmediği zaman hep zarar edeceğini söyledi. Herkesin kulübe destek olması gerektiğini vurgulayan Bozdemir, “Ben kulübü şirket olarak görüyorum. Şirketlerde nasıl kar-zarar varsa kulüpte de var. 50 milyonluk işe 100 milyon borçlanırsanız hep ötelemiş olursunuz. Kulübün şu anki durumu da bu. Şuan kulüp daha iyi yerlerde olabilirdi” diye konuştu.

Bursaspor hakında neler söyledi?

Bir sezon önce takımın ligin en iyi futbolunu oynadığını belirten Bozdemir, şöyle konuştu: “Biz takımın bozulmamasını istiyorduk. 1-2 takviyeyle şampiyonluğa oynardık. Ligi 6. bitirmiştik ve ligin en iyi topunu oynayan ekiptik. Kupada final oynamıştık. Akıllı oynamak lazım böyle şeylerde. İyi paralar da geldi kulübe ama sabırsızlık da vardı. Başkanımız kötü niyetli değildi ama yanlış insanlarla bir arada olduğu için buraya geldik. Eğer 15 kişilik yönetim varsa herkes olmalıydı 3-4 kişi değil.”

Olay gazetesinin gerçekleştirdiği röportajda Ahmet Bozdemir şu açıklamalrı yaptı:

“Yaptığımız transferler dünyaca tanınmış futbolculardı. Çok para da ödendi. Her takımda olabiliyor bu tür durumlar. Çok ümitlerle aldık. Aslında bu kadar para da ödenmemesi gerekiyordu. Ancak bizim yetkimiz de bir yere kadardı. Transfer komitesine çok karışamıyorduk. Fikir vermek istesek alan yoktu. Transfer 3-4 kişiyle yönetiliyordu. Elimizden geleni yaptığımızı düşünüyorum. Yaptığımız transferler iyi gibi gözükse de verim alınamadı. Ertuğrul Hoca'yı getirdik. Çok ümitlerle geldi. Ancak bizim aldığımız futbolcular bence mevkilerinde oynamadı.

Sakatlıklar da geldi. Maya tutmadı. Maya tutmayınca başarı da gelmiyor. Hoca'ya da sorduk sebebini (Biraz sabır) dedi. Sabır edene kadar biz de gitmiş olduk. Dzsudzsak'ın 38 milyon, Sutter'in 12 milyon TL maliyetleri var. 2 futbolcu 50 milyon TL civarı yapıyor. Biz devrederken borç 240 milyon lira civarıydı. Onlara verilecek paralar başkalarına verilebilirdi ama dediğim gibi bunlar bize sorulmadı. Bize 'şu futbolcuyu aldık' diyorlardı. Kararlar önümüze gelirdi, biz imzalar geçerdik. Sutter, Dzsudzsak, Necid iyi futbolcu dedik ama biz seyretmedik onları. Ben birkaç futbolcu da önerdim ama alınmadı. Belki herkes iyi niyetliydi ama ortak noktada buluşamadık. Maalesef biraz kopukluk vardı yönetimde. Bizler bir şeyler yapmaya çalışıyorduk ama 3-4 kişi bizden hep ayrıydı. Takım ruhu yoktu. Kendi adıma 7-8 arkadaşımla konuşuruz. 'Keşke biz de işin içine girseydik de takım bu hale gelmeseydi' diye. Öyle olsaydı bu tepkiler de olmazdı. Para iyi yönetilseydi başarısızlık da olmazdı. 70 milyon TL civarı para geldi ama iyi değerlendirilemedi. Bazı futbolcuların satışına da karşı çıktım ama olaylar aniden gelişti.”

Genel kurulda geçmiş yönetimin ibra edilmemesiyle ilgili de konuşan Ahmet Bozdemir, “Geçen hafta savcı karşısında hepimiz ifade verdik. Bizim ne suçumuz var. Bana yöneltilen suç yok ama ben niye oraya gideyim. Ben Bursaspor'a para vereceğim, destek olacağım sonra savcı karşısına çıkacağım. Böyle bir şey yok. Ben zaten görevimi tam olarak yerine getiremedim. 7,5 ay görevde kaldım. Eğer 2 sene daha kalma imkanım olsaydı biz kulübe daha neler yapardık. Yanımdaki arkadaşlarımla da konuşuyorum. Basketbol ve voleybolda şampiyon olduk. Tesislere neler yaptık. Hep kendi cebimizden, kulübe yük olmadan yaptık. Bağış yaptım. 'Stadyumdan kapı alın' dediler alacağımızdan fedakarlık edip onu da aldık. Yönetimimizin bu durumdan bir şey olmadan çıkacağına inanıyorum. Bursaspor taraftarı olarak, bırakın yöneticiliği bunun için üzülüyorum” dedi. 

Bozdemir, 'Koskoca takımım Beşiktaş karşısında göğüs reklamı olmadan çıkmasın diye forma reklamını ben verdim' dedi.

Bursaspor'un içeride dışarıda hiç bir maçını kaçırmamaya çalıştığını ifade eden Bozdemir, şöyle konuştu: “Evlendiğim günden beri en büyük şansım eşim. 20 yıl oldu. Evlendiğimizden beri neredeyse hiçbir maçı kaçırmadık. Yönetim kuruluna girmeden önce de reklam vermiştik kulübe. Eşimle konuşuyorduk. (Benim koskoca takımım Beşiktaş karşısında göğüs reklamı olmadan nasıl çıkar) dedi. Bu maça göğüs reklamını ben vereceğim dedi. Bizim zamanımızda reklam için çok kişiye gittik. Elinizi cebinize atın dedik.”

“Kombine, loca alın dedik. Maalesef şu anda stat tam olarak bitmiş değil ki. Elinizde done olması lazım. Şimdi bence 20 milyon lira daha para lazım. Bence Atatürk Stadı'ndan hemen çıkmamız gerekirdi. Hala o stadımızı arıyorum. Alışkanlık var. Bursaspor yazısını o statta göremediğim için üzülüyorum. Niye Timsah Arena ismi yok? Belediye başkanımız gerçekten büyük destek verdi. İnşallah stat tam olarak biter de şampiyonluk coşkusunu orada yaşarız.”

Ali Ay Başkanın çok çalıştığını belirten Bozdemir, “Ali Ay başkanımız gerçekten çok çalışıyor. Bir mücadelenin içinde. Ama kulübe eğer birisi destek veriyorsa onu statta onore edin. Deplasmana sponsor olana statta plaket veriliyor, ben kapı satın aldım formaya reklam verdim bir şey yok. İnsan biraz onore olmak istiyor. O yüzden biraz kırgınım. Bence yönetim kurulundaki arkadaşlar da kapı alsınlar destek versinler. Kafalarını camdan dışarı çıkartsınlar. Beşiktaş başkanı tüm ilçeleri gezdi. Biraz oralara da ulaşmak lazım. Yöneticiliğim zamanında derneklerle ilgili planım vardı ama yapamadık. Onlara da finansal destek vermemiz lazım” dedi. 

Banu Bozdemir, “Bizim Bursaspor sevdamız, Ahmet beyin yöneticiliğinin de öncesinden geliyor. Maçlar bizim için sosyal aktivitedir. Sezon bitince boşluğa düşeriz” dedi.

Ahmet Bozdemir'in eşi Banu Bozdemir ise Bursaspor'un büyük bir camia olduğunu ve herkes tarafından parmakla gösterildiğini belirterek, “İyi ki Bursalıyım, Bursasporluyum diyorum. Ancak bizim Bursaspor sevdamız, Ahmet beyin yöneticiliğinin de öncesinden geliyor. Maçlar bizim için sosyal aktivitedir. Sezon bitince boşluğa düşeriz. Birkaç sene öncesine kadar kadın taraftarlar geliyordu maçlara. Bundan sonra muhakkak bekliyorum stada. Ben çok keyif alıyorum. Arkadaşlarımı da çağırıyorum tribüne. Okullara geziler düzenlenebilir. Okulun kulübe değil de kulübün okullara gitmesi gerekiyor. Çocuklar Bursaspor'un ne kadar büyük olduğunu görmeliler. Gidilmediği sürece bir şey olmayacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Lemi Keskin kimdir?

Bursaspor'un yeni başkan adayı Lemi Keskin, geçmiş dönemlerde de Bursaspor'da yöneticilik yaptı. Evli, 2 çocuk babası olan Lemi Keskin, Bursaspor'da timsah figürünün fikir babası olarak da tanınıyor. Lemi Keskin aynı zamanda Elektronik Mühendisliği de yapıyor. 

Bursaspor hakkında ne dedi?

Bursaspor Kulübü´nün 19-20 Mayıs veya 26-27 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek olan kongresi öncesi Ahmet Bozdemir ve Hüseyin Akdemir´in ardından Lemi Keskin de adaylığını açıkladı. Bir otelde basın mensupları ile bir araya gelen Keskin, projelerini anlatırken, Başkan Ali Ay’ı eleştirdi. Başkan Ali Ay´ın paraya dayalı demeçlerinin herkesin içini kararttığına işaret eden Keskin, “Borcumuz azalacaktı, 2,5 misli arttı. Projenin, planın olmadığı yerde başarısızlık kaçınılmaz. Sivasspor maçında taraftara hareket yaptı, divan kurulunda üyelere, `Konuşup konuşup defolup gidiyorsunuz´ dedi. Sonra da hatırlamadı. Bunlar hep aklımızda kaldı. Türkiye Ligi´nin en şişkin kadrosuna sahibiz, 33 futbolcumuz var. Türkiye´de böyle bir şey yok. Kadro maliyetimiz 20 milyon 750 bin Euro. Kadromuzda 24 kişi olsa, her futbolcunun maliyetinin 600-700 bin Euro olduğunu düşünsek, kulüp böylece 6-7 milyon Euro kar yapacak. Ali Başkan geldikten sonra 6 teknik direktör geldi. Bunun da maliyeti çok büyük” ifadelerini kullandı.

Bursaspor’un gelir ve gider tablolarını ve borç tablosundan çıkış formülünü hazırladığı slaytlar eşliğinde anlatan Lemi Keskin, projelerinden de bahsederek, “Borsa Projesi, Timsah Arena, Balat Projesi, Timsah Outlet, Bursaspor Koleji ve gayrimenkul projelerini düşündük. 50 milyon Euro finansman sağlayan Dubai kaynaklı fon şirketiyle sözleşme imzaladık. Özellikle stadyumun isim hakkı konusunda ciddi çalışmalarımız oldu. 10 yıllık satacağız. 4 milyon Euro´ya sattığımızda 40 milyon Euro gelir olacak. Sosyal medyada stadyumun reklamları yapılmaya başlandı. Bu işin 100 bin Dolar maliyeti var. Anlaştığımız firma bunu yaptırıyor. Bursaspor´u sıfır noktasına getirmek için uğraşıyoruz. Kimsenin yapamadığı bir şeyi yaparken karşı çıkılacağını zannetmiyorum” açıklamasını yaptı.

Bursasporlu futbolcuların antrenmana çıkmamasını ise protesto eden Keskin, “Ali Bey ile rakip olduğumuz için eleştirebilirim ama futbolcuların antrenmana çıkmaması kötü bir darbedir, marka değerinin azalmasıdır. Asgari ücretle çalışan taraftar son maçta stadı doldurdu. Aldıkları parayı bile hak etmeyen futbolcuların bu davranışını protesto ediyorum. Biz oluşturduğumuz bütçe ile para kazanan bir Bursaspor oluşturacağız. Para kazandığımız zaman böyle bir şey olmayacak. Vakıfköy´den 3-4 futbolcu her sene takıma monte etmeliyiz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER