Bursaspor'da yoğun transfer gündemi

Bursaspor Başkanı Ali Ay bugün başlayacak Antalya kampında birbirinden önemli konuları masaya yatıracak. Ali Ay, Le Guen'le transferi görüşecek, Pablo Batalla'yı takımda kalması için ikna etmeye çalışacak. Bursaspor Başkanı'nın masasının üstünde duran diğer konu başlıkları Muhammed Şengezer ve Dzon Delarge.

Bursaspor'da yoğun transfer gündemi

Bursaspor'un bugün başlayacak ve 12 gün sürecek Antalya kampı birbirinden önemli dört zirveye ev sahipliği yapacak. Başkan Ali Ay bu süreçte önemli konuları masaya yatıracak çözüm formülleri üretmeye çalışacak. Ali Ay'ın Antalya'daki ilk randevusu teknik direktör Paul le Guen'le olacak. İkili transfer konularını masaya yatıracak, hem ligin ikinci yarısı hem de önümüzdeki yılın kadrosunu birlikte şekillendirmeye çalışacak. Transferde öncelik kiralama formülü olarak belirlenirken, kamp süresinde alınması planlanan oyuncuların Antalya'ya gelmeleri için çaba sarf edilecek.

Transfer çalışmaları

Başkan Ali Ay'ı bekleyen bir diğer konu başlığı ise Pablo Martin Batalla'nın durumu. Sezon sonunda ülkesine dönmek istediğini yönetime bildiren Arjantinli kramponu ikna görüşmeleri de yine Antalya kampında başlayacak. Ali Ay'ın bu sezon performansından en çok memnun kaldığı oyuncu olarak lanse ettiği Muhammed Şengezer'le de kampta masaya oturulacak. Başkan ve kurmayları menajeri bulunmayan ve sözleşmesi 2020'de bitecek Muhammed'le mukavele yenilemeye çalışacak. Ali Ay özel yaşantısına dikkat etmesi söylenen Dzon Delarge'ı da kamp boyunca yakın takibe alacak.

Le Guen ile görüşecek

Bursaspor’da Cuma günü dev bir toplantı gerçekleşecek. Yeşil Beyazlı takımın Antalya kampına Cuma günü katılacak olan Başkan Ali Ay, teknik direktör Paul Le Guen’le bir araya gelecek. Yapılacak ilk toplantıda önce isimler net şekilde belirlenecek, ardından da harekete geçilecek. Cumartesi ve Pazar günleri ise başkan Ali Ay, görevlendirdiği isimlerden rapor alacak ve tekrar Paul Le Guen’le bir araya gelecek. Maddi ve manevi anlamda Bursaspor’un menfaatlerine uyan futbolcuların altı çizilecek ve işleme geçilecek. Yeni transferlerin kampa getirilip getirilmeyeceği ise henüz belli değil. Başkan Ali Ay’ın, bonservisli futbolculardan uzak duracağı, ancak önemli bir bölgeye (forvet) 1 milyon 250 bin Euro’yu geçmeyecek şekilde bonservis fiyatı ödeyebileceği de gelen bilgiler arasında.

Aziz için teklifler var

İkinci yarıdan beklentilerini açıklayan Ay, ‘2017’yi tamamen sildik. Şimdi 2018’e bakıyoruz. Bursaspor’a aslında her sene şampiyonluğa oynamak yakışır, çünkü öyle büyük bir şehir, Türkiye’nin en büyük şehir takımı. Birlik ve beraberlik olması lazım, bunun için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz‘ diye konuştu.

Rakamlar önemli

Aziz Behich‘in durumuna da değerlendiren Başkan Ay, ‘Dolaylı olarak teklifler var, teklifin miktarı önemli benim için. Tabii ki her futbolcu gitmek istiyorsa gidebilir, kulübü menfaat sağlıyorsa yine gidebilir, artık tekliflere bakacağız’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner46

banner40