Durmazlar 'dolu dizgin' '91-65'

Potanın Timsahları Türkiye Basketbol Ligi 3. Hafta maçında Düzce Belediyesi'ni ağırladı.

Durmazlar 'dolu dizgin' '91-65'

Karşılaşmaya Erdem, Karlo,Can,Baki ve Dejan beşiyle başlayan takımımız ilk çeyrekte Erdem ve Dejan'ın ikili oyunlarıyla etkili oldu. Düzce Belediyesi'nde ise Ersin Görken takımını oyunda tutmaya çalıştı. Bursaspor Durmazlar ilk çeyreği 22-19 önde bitirdi.

AYNI BEŞ İLE BAŞLADI

Şemsettin Baş'ın öğrencileri ikinci çeyreğe ön alanda baskıyla başladı. Karlo ve Can ile kaptığı topları iyi değerlendiren ekibimiz savunmada özellikle Henry'i durdurunca aradaki sayı farkını açmayı başardı ve soyunma odasına 41-29 'luk skorla girdi. Bursaspor Durmazlar üçüncü çeyreğe maçın başındaki beş ile başladı. Üçüncü çeyrekten itibaren oyuna aradaki farkı açan Potanın Timsahlarında Özellikle Erbil Eroğlu, Dejan Borovnjak ve Karlo Vragovic skora katkı vermeyi sürdürünce Düzce Belediyesi karşılaşmaya ortak olamadı.Üçüncü çeyrek 66-48 Bursaspor Durmazlar üstünlüğüyle geçildi.

VRAGOVİC VE BAKİ FARKI

Karşılaşmanın son bölümüne 18 sayı üstün girmeyi başaran Bursaspor Durmazlar son çeyrekte aradaki farkı korudu ve farkı açmaya devam etti. Son bölümde Karlo Vragovic ve Baki Görür ile etkili olan Bursaspor Durmazlar maçı da 91-65 kazanmayı başardı. Bursaspor Durmazlar'da Dejan Borovnjak 27 sayıyla maçın en skorer ismi olurken Baki 18 Karlo 11 sayı ile skor katkısı veren isimler oldu.

BAŞ “ GÜZEL GÜNLER BEKLİYOR”

Şemsettin Baş, “Düzce Belediyesi zorlu bir takım ancak biz bugün savunma anlamında iyi işler yaparsak iyi bir netice alacağımızı biliyorduk. Bugün sevindirici olan az sayıda top kaybı ve çok sayıda asist oldu. Bundan sonra hepimizi daha güzel günler bekliyor” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner46

banner40