Emniyet Genel Müdürlüğü'nde darp edilen Bursaspor taraftarına ilişkin açıklama

Dün akşam Fenerbahçe ile karşılaşan Bursaspor'un konuk olarak gittiği Kadıköy'de bir Bursasspor taraftarı polis tarafından darp edildi. Bu durum üzerine büyüyen olay medyaya yayılarak gelişti. EGM'de bu duruma dair bir açıklama yaptı.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nde darp edilen Bursaspor taraftarına ilişkin açıklama

Emniyet Genel Müdürlüğünün polis tarafından darp edilen Bursaspor taraftarına yönelik yaptığı açıklama şöyle:

"Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksi Ülker Stadyumu'nda Fenerbahçe-Bursaspor futbol takımları arasındaki TFF Süper Lig müsabakasında misafir seyirci tribünü iç kısmında bir polisin Bursasporlu bir taraftarı darp ettiği iddia edilen görüntülerle ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

Fenerbahçe-Bursaspor arasında gerçekleşen müsabakada,  6'sı Fenerbahçe,  16'sı Bursaspor taraftarı olmak üzere toplam 22 şahıs hakkında 6222 sayılı Kanun kapsamında işlem yapılmıştır. Ayrıca taraftarın darp edilmesi iddiasıyla ilgili bir Komiser Yardımcısı da açığa alınmış olup konuyla ilgili incelemeler devam etmektedir.

Sporun rekabet, kardeşlik ve dostluk ruhuna aykırı hiçbir şiddet olayına müsaade edilmeyeceği gibi polis meslek disiplinine aykırı tutum ve davranışlarda bulunan personel ile ilgili olarak da yasal işlemlerin tavizsiz yapılacağı tüm sporsever halkımıza saygı ile duyurulur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER