Furkan Soyap, 'Çocuk değilim'

Yeşil Beyazlıların genç futbolcusu Furkan Soyalp, Antalya kampında mikrofonlara özel açıklamalarda bulundu.

Furkan Soyap, 'Çocuk değilim'

Furkan Soyalp: “Kampa hızlı bir başlangıç yaptık, aradan sonra böyle bir çalışmaya ihtiyacımız vardı. Henüz kampın başındayız ama iyi çalışıyoruz. Burada hazırlık maçlarımız var, bu maçlarda skordan çok oynadığımız oyuna odaklanmamız gerekiyor. Sezona beklentilerin üzerinde başladığımı düşünüyorum. Özellikle ilk oynadığımız Başakşehir maçında son beş dakika oyuna girip bir hareketlilik kazandırmıştım, bu benim özgüvenimi yerine getirdi. Ayrıca takım arkadaşlarımın bana olan güveni arttı. Sezon başı iyi çalıştım ve hocamın güveni de beni daha iyi oynamaya itti. Keza Adana maçında iyi oynadığımı düşünüyorum. Grafiğim son maç hariç iyiydi. Son haftalara doğru sakatlıklar ve yorgunluklarla birlikte son oynanan Gençlerbirliği maçı performansımdan hiç mutlu değilim” dedi.

“DERS ÇIKARTIYORUM”

Bursaspor’da uzun yıllarda forma giymek istediğini belirten genç futbolcu Fursan Soyalp: “İzinde hep o maçı düşündüm. Ama o hatalardan ders çıkarmalıyım. Ligi kötü bitirdim ama iyi başladığımı düşünüyorum. Şimdi çalışarak eksiklerimi tamamlamak istiyorum. Oynadığım mevki çok zor bir yer. O yüzden biraz tecrübe eksikliğimin zorluklarını yaşıyorum. Ben eleştirilmeyi seviyorum, çünkü bir insan sizi eleştiriyorsa sizden bir beklentisi olduğunu ve sizi önemsediğini gösterir. Elimden geldiğince eleştirilerden ders çıkartmaya çalışıyorum” dedi.

“ÇOCUK DEĞİLİM”

Böyle bir ekiple çalışmak bizim için büyük bir şans, zaten teknik ekibimizin övgüye ihtiyacı yok ama gerçekten çok şanslıyız. Hocamız sezon başı kampında bana kaptanlık verdi, bu benim için dönüm noktası oldu. Artık çocuk değilim, genç oyuncu değilim. Yıllardır buradayım çıkış yapmam gerektiğini biliyorum. Hocamın da bu konuda yardımı beni olumlu yönde etkiledi. Adana maçındaki katkım gerçekten beni çok mutlu etti. Artık düzenli oynamak istiyorum ama Gençlerbirliği maçı gibi değil, gerçekten oynamak istiyorum. Takımıma katkı sağlamak istiyorum. Ben de kendimi eleştiriyorum. Umarım hayal ettiğim güzel günleri taraftarlarımızla birlikle göreceğiz.

PABLO’YU ÖRNEK ALDIM

Furkan Soyalp: “Ben yıllarca hep Pablo’yu örnek aldım. Bu yıl hocamın güveni ile birlikte ben de kendi özelliklerimin farkına varmaya başladım. Özellikle şut konusunda, artık deniyorum. Risk almak gerekiyor. Hem sağ hem sol ayağımı geliştiriyorum” dedi.

“TECRÜBE OLDU”

Bursaspor’da işlerin yolunda gittiğini ve efsane olmak istediğini söyleyen Soyalp: “Kendi görüşüm biraz daha olgun bir futbol oynamam gerekiyor ve daha hareketli oynamam gerekiyor. Olgun oynamak için topun değerini bilmem gerekiyor. Mesela Pablo hep kilit pas atmıyor, basit oynuyor. Ben de daha az top kaybetmem, daha çok istemem gerekiyor. Bu hatalar boş verdiğim için değil, hep en iyisini yapmak istediğimden oluyor. Çalışarak en iyisini yapmak istiyorum. Geçen yıl kabus gibiydi. Ama aynı duruma düşmemek için elimizden geleni yapacağız. Bizim için tecrübe oldu. Gerekirse idmanda kavga edeceğiz ama geri adım atmayacağız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner46

banner40