Maraton'da heyecan dorukta

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İstanbul Maratonu’nun dünyada iyi bir noktaya geldiğini ifade ederek, "Bu sene yaklaşık 100 ülkeden 25 bin sporcumuz katılacak. Halkımızdan da 100 binin üzerinde katılım bekliyoruz" dedi.

Maraton'da heyecan dorukta

39. Vodafone İstanbul Maratonu'nun basın toplantısı Yenikapı Avrasya Sanat ve Gösteri Merkezi'nde yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, maratonun Avrasya adını değiştirdiklerini belirterek, “İstanbul’da yapılan maraton koşusu Avrasya adıyla kalırsa dünyada algılanması sıkıntı olur düşüncesiyle adını İstanbul olarak değiştirdik ve tam adı Vodafone İstanbul Maratonu oldu. Umarım önümüzdeki sene de bu devam eder. Bu sene çocuklar için koşuyoruz. Maraton halkımızı sporla kaynaştırmak için yapılıyor. Çocuklarımızın daha fazla spor yapması ve daha profesyonel anlamda bunlarla buluşması için maratonu gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

100 ÜLKE’DEN

25 BİN SPORCU

Büyükşehir olarak gençlerimizin ve çocuklarımızın spora teşvik edilmesi konusunda gayretliyiz ve bu konuda ciddi emek harcıyoruz. Son 15 yılda İBB olarak spora 3 milyar katkımız oldu. 183 okulda spor salonu yapıldı. Bu sene maratonumuzda değişiklikler yapıldı. Her sene teknolojide yeni neler varsa maratonumuza ilave ediyoruz. Sporcularımız performansını koşarken dahi görebilecek ve uyarı sistemleriyle onları takip edeceğiz. Bu sene yaklaşık 100 ülkeden 25 bin sporcumuz katılacak. Halkımızdan da 100 binin üzerinde katılım bekliyoruz. 9 bin personelimiz ve bin gönüllümüz var. Vodafone İstanbul Maratonumuz dünyada iyi noktaya geldi. Bir kıtadan diğerine birlikte geçelim istiyorum, ben de orada olacağım. Vodafone İstanbul Maratonumuz şimdiden hayırlı olsun diyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER