Rusya Dünya Kupası'na yarım milyar dolar harcadı

Dünya Kupası'nın düzenleneceği Rusya’da organizasyon için harcanan para 500 milyon dolar oldu.

Rusya Dünya Kupası'na yarım milyar dolar harcadı

FIFA 2018 Dünya Kupası’nın yapılacağı Rusya’da organizasyon için şu ana kadar toplamda 500 milyon dolar para harcandı.

Moskova’da basın toplantısı yapan FIFA 2018 Rusya Organizasyon Komitesi Direktörü Aleksi Sorokin yaptığı açıklamada, “Organizasyonun sorunsuz geçmesi, misafirlerin en iyi şekilde organizasyona katılabilmesi için yaptığımız organizasyonun toplam maliyeti 500 milyon dolar oldu. Ayrıca açılış töreni Moskova’da gerçekleşecek. Luzniki stadyumunda yapılan organizasyonda 20’den fazla devlet başkanı törenleri izleyecek” ifadelerine yer verdi. 

FIFA Başkanı, Rusya'nın Dünya Kupası hazırlıklarını övdü

Dünyanın en büyük spor organizasyonu için her şeyin hazır olduğunu aktaran Infantino, "Rusya'nın hazırlıkları çok iyi ilerliyor. Statlar çok güzel, havaalanları işlevsel, oteller ve altyapılar düzgün. Bu yaz Rusya'da en iyi Dünya Kupası'nı tecrübe edeceğiz." ifadelerini kullandı.

 Video Yardımcı Hakem Sistemi (VAR) hakkında da görüş bildiren FIFA Başkanı, "Gelecek ay yapılacak toplantıda VAR'ın, yaklaşık bin başarılı testten sonra bu oyunun bir parçası olup olmadığı değerlendirilecek. Ben bu konuya olumlu bakıyorum. Eğer biz hakeme bu şekilde yardımcı olabiliyorsak bunu yapmalıyız." değerlendirmesinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER