Timsah Stadı'nda isim gelişmesi

Bursaspor’un maçlarına ev sahipliği yapan Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu’nun isim sponsorluğu konusunda yeşil-beyazlı idarecilerin VakıfBank ile görüştükleri ve 1-2 hafta içerisinde somut gelişmelerin yaşanabileceği öğrenildi.

Timsah Stadı'nda isim gelişmesi

1 Haziran 2011 tarihinde temeli atılan ve 17 Ocak 2016 tarihinde ise Trabzonspor ile oynanan Süper Lig karşılaşmasıyla birlikte Bursaspor'un maçlarına ev sahipliği yapan Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu'nun isim hakkı için görüşmeler sürüyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve geçen yıl 10 yıllığına Bursaspor’a devredilen stadyumun isim hakkı için Bursaspor yönetiminin VakıfBank yetkilileri ile görüştüğü bildirildi.

“1-2 HAFTA İÇERİSİNDE

GELİŞME YAŞANACAKTIR”

Maddi anlamda zor günler geçiren yeşil-beyazlı kulübün stadyumun isim hakkı için VakıfBank’tan yıllık 3 milyon doların üzerinde bir rakam ve 5+5 yıllık bir anlaşma talep ettiği öğrenildi. İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Bursaspor İkinci Başkanı Ali Ademoğlu, "Görüşmeler pozitif yönde ilerliyor. 1-2 hafta içerisinde somut gelişmeler yaşanacaktır. Bizim tek rakibimiz zaman. Stadyumun timsah kafası kısmı ve diğer eksik yerlerinin tamamlanması için de çalışmalar sürüyor. Ligin ikinci yarısının başında kalan yerlerin de tamamlanacağını öngörüyoruz" dedi.

“KULÜBE ZARAR VERİYOR”

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay’ın  Timsah Arena isim hakkı konusunda bilgi sızdırılmasını eleştirdiği öğrenilirken, Başkan Ali Ay, “Bu haberin medyada yer aldığını gördüm ve çok üzüldüm. Kim sızdırdı bilmiyorum ama arkadaşlarımla konuşacağım. Bu konunun detaylarıyla gündeme getirilmesi kulübe zarar veriyor. Hepimiz Bursasporluyuz biraz düşünceli davranmak ve kulübün çıkarlarına göre hareket edilmesini beklerdim. Çok rahatsızlık duydum çünkü henüz bitmiş bir şey yok. Ayrıca İsmi geçen banka dışında da görüştüklerimiz var.” dedi.

 

EMLAK PROJESİNİ DİLLENDİRMEYELİM!

Timsah Arena isim hakkı gibi bu konunun da gündeme gelmesini istemediğini belirten Ali Ay şöyle dedi. “Bu konunun da dillendirilmesi sakıncalı. Yeni belediye başkanımızla bu konuyu görüşeceğiz. O’nun da desteği çok önemli. Hep ifade ediyorum hayata geçirebildiğimiz takdirde Bursaspor’un borcu falan kalmayacak” şeklinde konuştu.

BİRÇOK İSİMLE YOLLAR AYRILACAK

Bursaspor’da Teknik Direktör Paul Le Guen’in’de kalabalık oyuncu grubuyla  idman yapmayı sevmediği ve takıma az katkı sağlayan isimlerle yolların ayrılması gerektiğini yönetime ilettiği belirtildi. Yeşil- Beyazlı kulüpte az şans bulan maliyeti yüksek oyuncularla yolların ayrılması düşünülürken, gönderilmesi planlanan oyuncuların şu isimler olduğu tahmin ediliyor. Oyuncular ve sözleşme bitiş tarihleri şöyle; Ricardo Faty (2018), Merter Yüce (2018), Bilal Kısa (2018), Emre Taşdemir (2019), İsmail Konuk (2019), Furkan Özçal (2019), Josua John (2019), Sercan Yıldırım (2019), Deniz Yılmaz (2019) ve Sinan Bakış (2019)

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER