Uluslararası Haliç Kürek Yarışları tamamlandı

Uluslararası Haliç Kürek Yarışları tamamlandı
İstanbul’un en güzel noktalarından biri olan Haliç'te Uluslararası Haliç Kürek Yarışları düzenlendi. 18 Türk kulübü ve 4 yabancı kulübün yer aldığı etkinlikte toplam 360 sporcu zirvede yer almak için kürek çekti.
İstanbul’un önemli noktalarından biri olan Haliç'te Spor İstanbul tarafından uluslararası bir yarış organizasyonu düzenledi. Uluslararası Haliç Kürek Yarışları (Golden Horn Rowing Cup) 18 Türk, 4 yabancı kulübün katılımıyla gerçekleşti. Toplam 360 sporcunun ter döktüğü müsabakalar büyük heyecana sahne oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu da etkinliği Haliç’te takip etti. Haliç’e renk katan etkinlikte kulüpler; Masterlar Mix, Kadınlar, Erkekler, Master Kadınlar, Master Erkekler, U19 Kadınlar ve U19 Erkekler kategorilerinde yarıştı. İstanbullular, kıyasıya rekabetin yaşandığı mücadeleleri Azapkapı Sahil Parkı, Eyüp Sahil Parkı, Hasköy Parkı ve Nuri Killigil Parkı’na kurulan ekranlardan takip etti.
MİNİATÜRK’TE ZAFER COŞKUSU
Golden Horn Rowing Cup’ta ilk üçe giren ekipler büyük coşku yaşadı. Her kategoride yapılan yarışların ardından dereceye giren takımlar için Miniatürk İskelesi’ndeki etkinlik alanında ödül töreni gerçekleştirildi.
Kategorilerde ilk üçe giren takımlar şöyle:
MASTERLAR MIX
1- Galata Kürek C
2- Canottieri San Remo
3- Galata Kürek A

KADINLAR
1- Galatasaray
2- Altınboynuz A
3- Haliç Kürek

ERKEKLER
1- Galatasaray
2- Fenerbahçe
3- Şişecam Çayırova

MASTER KADINLAR
1- C.R.C Thessaloniki
2- İdealtepe Amatör Balıkçılar
3- Haliç Kürek B

MASTER ERKEKLER
1- Galata Kürek A
2- Moda Kürek A
3- Altınboynuz A

U19 KADINLAR
1- Fenerbahçe
2- Galatasaray
3- Şişecam Çayırova

U19 ERKEKLER
1- Galatasaray
2- Fenerbahçe
3- Şişecam Çayırova

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124