Elon Musk tüm dünyaya internet sağlayacak

SpaceX'in CEO'su Elon Musk, tüm dünyaya internet sağlayacak olan uydularını uzaya gönderdi. Uzun vadeli projenin ilk adımı böylece atılmış oldu.

Elon Musk tüm dünyaya internet sağlayacak

SpaceX ve Tesla'nın sahibi elon Musk inanılmaz buluşlarında bir yenisine imza atarak uzaya kendi internet sağlayıcı uydusunu gönderdi. Bu uydu sayesinde hem dünyada internetin gitmediği nokta kalmayacak hem de internet hızı ciddi oranda artacak.

Falcon Heavy'i başarıyla fırlatan ve Tesla'yı uzaya göndererek adından sıkça söz ettiren Elon Musk'ın sıradaki hedefi gezegenimizin tamamnına internet erişimi sağlamak. Elon Musk'ın CEO'su olduğu SpaceX, tüm dünyaya internet sağlayacak proje için ilk adımı attı.

SpaceX dün saat 17.17’de SpaceX’in küresel internet projesi için uzaya göndereceği Starlink uydusundan ilki uzaya fırlatmayı planlıyordu. Ancak olumsuz hava koşulları nedeniyle bu misyon bugün gerçekleşti.

Şirket, İspanya Savunma Bakanlığı tarafından finanse edilen Paz adlı uyduyu göndereceği Falcon 9 roketiyle beraber, iki adet deneysel geniş bant uydusunu da uzaya taşıyacak. Projenin inümüzdeki 10 yıl içinde hizmete girecek uydudan internet hizmetinin öncüsü olması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner11