İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sabah saatlerinde Ümraniye Ak Parti Seçim Koordinasyon Merkezi'ne ziyarette bulundu. Bakan Yerlikaya'yı Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım karşıladı. Yerlikaya, koordinasyon merkezinde bir süre görüşme yaptıktan sonra Ümraniye Cemil Meriç Mahallesi'ndeki Ümraniye Cemevi'ni ziyarette etti. Cemevinde cenazesi olanlara baş sağlığı diledi. Yerlikaya daha sonra Cemevi yöneticileriyle görüşme yaptı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Ümraniyede ziyaretlerde bulundu

Cemevinden ayrılan Bakan Yerlikaya, Alemdağ Caddesindeki esnafı ziyaret etti, vatandaşlarla sohbet etti. Cadde üzerindeki Ak Partiye ait seçim çadırını ziyaret eden Yerlikaya vatandaşların yoğun ilgilisiyle karşılandı. Burada konuşma yapan Yerlikaya, "Şunu söylemek istiyorum. Gerçek belediyeciliği ne zaman tanıdı Türkiye. 1994'te Recep Tayyip Erdoğan'la tanıdı. Yıl 2024. Aradan bu geçen süre içerisinde 25 yıl gerçek belediyecilik buradan başladı. İstanbul'da büyüdü. Tüm Türkiye'ye örnek oldu. Ve Allah'ın izniyle 31 Mart akşamı, İstanbul'da tekraren gerçek belediyecilik doğacak. Biz buna inanıyoruz. 31 Mart akşamı sandıklardan, öncekinden çok daha güçlü bir şekilde Ümraniye'mizde bir 5 yıl daha İsmet Yıldırım Başkan'ımızla birlikte yürümeye var mıyız. Sandıklardan büyük şehrimiz için, Murat Kurum'u gerçek belediyeciliğin başkanı yapmaya var mıyız. Hep diyoruz ki Türkiye'nin huzuru yani İçişleri ailesi benim 600 bin arkadaşım, kahraman jandarmam, polisim, sahil güvenliğimiz, mülki idari amirlerimizle beraber biz bir aileyiz. Ve sizlerin emrindeyiz. Sizler için varız. Ve değerli kardeşlerim başta hain bölücü terör örgütü olmak üzere tüm terör örgütleriyle organize suç örgütleriyle bu şehir eşkıyası dediğimiz sözüm ona suç işlemekte cüret edip, kibirlenenleri bir bir yakalıyoruz. Ki şu ana kadar bugün sabah itibariyle 420 oldu. Tamamının kökünü kazıyıp adalete teslim edeceğiz" dedi.

Konuşmasının ardından vatandaşlarla fotoğraf çektiren Yerlikaya daha sonra Tantavi Mahallesi'nde inşaatı devam eden Hükümet Konağı ve Emniyet Müdürlüğü binasını inceledi, yetkililerden bilgi aldı.

Editör: Muhammed Tayyar Türkeş