KidZania İstanbul’un 28 Nisan Pazar günü 10'uncu yılını düzenlediği etkinlikle kutladı. 10 yıllık süreci değerlendiren KidZania İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Ebru Timur, şöyle konuştu:

“10 yıl içinde, her sene güçlenerek, 2 milyonun üzerinde ziyaretçimize ev sahipliği yaptık. Ülkemizin en değerli markaları, üniversiteleri, okulları, sivil toplum kuruluşları, kamu kurumlarıyla yaptığımız iş birlikleri ve uluslararası bilgi, deneyim ile etki alanımızı her geçen yıl genişlettik. Biliyoruz ki çocuklar bildiklerinden ilham alıyor. Şehrimize gelen çocuklar, önce itfaiyeci, polis, doktor gibi bildikleri aktivitelere yöneliyor ama şehrimizde geçirdikleri sürenin sonunda ‘Ben de bilim insanı olabilirim, ben de sanatçı olabilirim, ben de kod yazabilirim, ben de yapabilirim’ duygusu ile şehrimizden ayrılıyor. Şehrimize gelen tüm çocukların, toplumun onlara biçtiği önyargılardan sıyrıldığı, herkesin eşit olduğu bir ortamda deneyim yaşamaları için çalışıyoruz. Şehrimizde geçirdikleri ortalama beş saatin sonunda her çocuğun hayal dünyasının KidZania’dan aldığı ilhamlar ile genişlediğini biliyoruz. KidZania İstanbul’dan yolu geçen tüm ziyaretçilerimize, amaç ortaklarımıza teşekkür ederiz.”

KidZania İstanbul 10’uncu yılını kutluyor

10. YIL PARTİSİ SAAT KULESİ DANSI İLE BAŞLADI

KidZania doğum günü dansı ile başlayan kutlamada çocuklar tarafından yapılan KidZania 10. yıl temalı kolektif çalışma, saat kulesine asıldı. 10. yıl pastası şehir meydanında yer alırken, 10. yıl kutlamalarına özel olarak yenilenen KidZania Gazetesi’nde, 10. yıla özel röportajlar, KidZania Radyosu’nda ise 10. yıl özel yayını gerçekleştirildi.

İş Bankası’ndan KOBİ’lere özel görünmez bankacılık ürünü İş Bankası’ndan KOBİ’lere özel görünmez bankacılık ürünü

10’UNCU YILDAN 15.YILA MEKTUPLAR

Etkinlikte 10. yıl hediye çekilişleriyle ziyaretçiler, sürpriz ödüller kazandı. Çocuklar ve aileleri geleceğe dair dilek ve hayallerini ifade ettikleri mektuplarını KidZania’nın 15. yılında açılmak üzere zaman kapsülüne koydu.

Zaman kapsülü etkinliği yıl boyunca devam edecek.

Editör: Muhammed Tayyar Türkeş