Ege Bölgesi'nin güneyi, Marmara, İç Anadolu'nun iç ve doğu bölgelerinde kuvvetli yağış bekleniyor. Yağışlar, Ege'nin güneyi ve Akdeniz'in batısında çok kuvvetli ve şiddetli olacak. Hava sıcaklıkları ise Pazar gününden itibaren mevsim normallerinin altına düşecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü`nden yapılan son değerlendirmelere göre, bugün, Batı Akdeniz, Kıyı Ege, Marmara, İç Anadolu`nun kuzeydoğusu, Orta ve Batı Karadeniz ile Doğu Karadeniz`de yağış bekleniyor.

Yağışlı sistem hafta sonu tüm yurdu etkisi altına alacak.

Hava sıcaklıkları ise hafta sonunda kuzey, iç ve batı bölgelerde azalarak, Pazar gününden itibaren mevsim normalleri altına düşecek.

Yarın, Akdeniz Bölgesi`nin batısı ve Ege Bölgesi`nin güneyinde çok kuvvetli ve şiddetli yağış bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu`nun güneyi, Doğu Anadolu`nun doğusu ile Karadeniz`in kıyı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, kalan kesimlerin yağışlı geçeceği öngörülüyor.

Akdeniz Bölgesi, Ege Bölgesi`nin güneyi, Marmara, İç Anadolu`nun iç kesimleri ile doğusunda yağışların kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Aynı gün yurdun büyük bölümünde rüzgar güneyden fırtına şeklinde esecek.

Pazar günü ise yurdun tamamında yağış görülecek. Yağışlar Akdeniz Bölgesi`nde sağanak ve gök gürültülü sağanak, kuzey kesimlerde kar, yoğun kar ve karla karışık yağmur şeklinde olacak.

Mevsim normallerine yükselen hava sıcaklıklarının bugünden itibaren yeniden kuzey, iç ve batı kesimlerde hissedilir derecede azalacağı pazar gününden itibaren mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor.

Editör: Muhammed Tayyar Türkeş