Nilgün Belgün’den Kenan Işık paylaşımı

0

BEĞENDİM

Sosyal medyasında yaptığı paylaşımlarla sık sık gündem olan Nilgün Belgün, son paylaşımında yakın dostu Kenan Işık için özel bir mesaj yazdı.

‘Kim Milyoner Olmak İster’ in uzun bir süre sunuculuğunu yapan Kenan Işık, 9 yıl önce spor salonunun saunasında düşerek beyin kanaması limitsizbet giriş geçirmişti. Yaşanan olay sonrasında hemen ameliyat alınan Işık, 4 saatlik uzun bir operasyon geçirmişti. Ünlü sunucu, hayati tehlikeyi atlatmış fakat komaya girmişti. 9 yıldır tedavisini hala devam eden Işık’ın yakın dostu ünlü sanatçı Nilgün Belgün ise sosyal medyasında Işık ile ilgili özel bir paylaşım yaptı.

Paylaşımı ile herkesi hüzünlendirdi

1995 yılında ‘Matruşka’ oyunu kulisinde çekilen kareyi paylaşan Belgün, şunları yazdı:

“Kenan Işık’la bu fotoğrafımıza rastladım albümümde…

“Kenan Işık şahane bir oyun yönetmenidir”

Yıl 1995 ve biz Hadi Çaman’la birlikte “MATRUŞKA” adlı iki kişilik bir oyun oynuyoruz. Yönetmenimiz sevgili Kenan Işık sahneye koydu oyunumuzu benim isteğim ve ricamla. Çünkü Kenan Işık şahane bir oyun yönetmenidir. Öyle çok çalıştık ki yorgunluktan bitap düşmüştüm.

“Makyaj aynama not bırakmış”

Kenan Işık ile birlikte yer aldığı ”Matruşka” isimli iki kişilik oyun hazırlalıları sırasında aralarında geçen günleri anlatan Belgün, ”Hiç unutamadığım bir yazı yazdı oyunun gala gecesi makyaj aynama;

“TİYATRO ÇİLELİ BİR İŞTİR. SİZ ÇİLE ÇEKTİKÇE GÜZELLEŞTİNİZ.” Bu yazıyı kulis odama girince gördüm ve öyle duygulandım ki. Sahneye çıktım ve en güzel oyunumu oynadım o gece… İlk tebriğe gelen de yönetmenimiz Kenan Işık oldu… Şu anda bu yazıyı yazarken de aynı duygularla yazdım. “İyi ki dediklerimden” İyi ki dediklerimden biridir Matruşka ve yönetmenimiz Kenan Işık sanat yolculuğumda… Kenan Işık… Hadi Çaman…” notuyla biten yazısı ile gören herkesi hüzünlendirdi.

limitsizbet
Editör: Muhammed Tayyar Türkeş