Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan OKX TR Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çamır, “Türkiye'deki kripto ekosisteminin gösterdiği yoğun ilgiyle, ilk bir ayımızı geride bıraktık. Mobil ve web uygulamalarımızı kullanıma sunduğumuz günden bu yana yaklaşık 200 bin kişi OKX TR'de hesap açtı. Bunu Türkiye’deki kripto adaptasyonu açısından bir kazanım olarak değerlendiriyor ve kullanıcılarımızın desteğini ve güvenini her şeyden önemli görüyoruz. Bugüne dek OKX TR’ye yoğun ilgi gösteren Türkiye kripto topluluğuna teşekkür ederiz” dedi.

ÜÇ GÜN BOYUNCA BİRİNCİ SIRADA KALDI

Tanıtımı OKX Başkanı Hong Fang’ın katılımıyla gerçekleştirilen OKX TR, vizyonunu ve hedeflerini paylaştığı İstanbul’daki lansman etkinliğiyle de Türkiye’deki teknoloji ve finans basınının, kripto influencer’larının, al-sat uzmanlarının beğenisini topladı. OKX TR, App Store'da üç gün boyunca finans kategorisinde birinci, tüm uygulamalar içinde ise ikinci sırada kalmayı başardı.

OKX TR mobil uygulamaları ilk ayında yaklaşık 200 bin kişi tarafından indirildi

Lansman sürecinde yakaladıkları başarıyı kalıcı kılmak için durmadan çalıştıklarını ifade eden Çamır, “Türkiye, kriptoda sahip olduğu potansiyelle, OKX’in küresel büyüme yolculuğu açısından değerli bir pazar. Ancak OKX, ülkemizi yalnızca bir büyüme basamağı olarak görmüyor. Toplulukla yakın bağlar kurmayı ve Türkiye’yi geleceği şekillendiren yeni finansın merkezlerinden biri haline getirmeyi amaçlıyor. Bu noktada OKX TR olarak kullanıcı memnuniyetini bir görev ve sorumluluk olarak görüyoruz. Lansmanla yakaladığımız ivmeyi ileri taşımak için topluluğa kulak vermeye, onların seslerini duymaya devam ediyoruz” diye konuştu.

ROTAMIZ TÜRKİYE DİYEREK 6 İLDE İFTAR DÜZENLEMEYE BAŞLADIK

OKX TR'nin resmen kullanıma sunulmasının hemen ardından Ramazan ayının başladığını hatırlatan Çamır, “Türkiye için hem kutsal değeri hem de kültürel anlamı açısından önemli bir ay olan Ramazan’ın bereketini topluluğumuzla birlikte yaşamak ve Türkiye’nin dört bir yanında kriptoyu anlatabilmek amacıyla, içinde bulunduğumuz ayı bir fırsat olarak gördük. ‘Rotamız Türkiye’ dedik, yatırımın rotasını çizdik. Bu kapsamda 20 Mart’ta İstanbul’dan başlayacak şekilde, Türkiye’nin altı ilinde iftar yemekleri düzenlemeye başladık. OKX TR'nin vizyonunu, kullanıcılarına sunduğu ayrıcalıkları paylaştığımız bu etkinliklerde kullanıcılarımızın taleplerini onlardan dinleme fırsatı yakalıyoruz. OKX, kripto ekosisteminde oluşturduğu güven, rezerv kanıtı raporları, toplulukla kurduğu ilişkiler ve geliştirdiği teknolojilerle, geleceğin finansına katkıda bulunan güçlü bir şirket. OKX TR olarak bu küresel vizyonu yerele taşırken, yerelden de beslenen bir anlayışı benimsiyoruz” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’YE KALICI OLMAK İÇİN GELDİK

Türkiye’ye özel ürün ve hizmetlerin resmen faaliyete başlamasının çevik ve titiz bir çalışmanın ardından gerçekleştiğini ifade eden Çamır, değerlendirmelerini şu ifadelerle sonlandırdı:

“Türkiye'ye kalıcı olmak için gelen ve bu pazarda iddialı olan OKX’in tüm ürünlerini, kripto ekosisteminin talep ve beklentilerine uygun olarak yerelleştirdik. Türkiye’deki yatırımcıları güçlendirmek için ürün ve hizmetlerimizi onlardan aldığımız geri bildirimlerle geliştirmeye devam ediyoruz. Bir aylık süreçte elde ettiğimiz başarılarla rehavete kapılmıyor, bunu daha fazlasını başarmak için bir motivasyon olarak görüyoruz. Yatırımcılarına ülkenin önde gelen bankalarından 7 gün 24 saat para yatırma/çekme ve Türkçe destek sunan, onlarca kripto para biriminde TRY işlem desteği bulunan OKX TR olarak aktif olduğumuz tüm dijital iletişim kanallarında topluluğumuzun ne düşündüğü ve ne istediğiyle ilgileniyoruz. OKX TR olarak metriklere takılıp kalmaktansa açık ve şeffaf iletişim yaklaşımımızla kanaat önderlerini, kamuoyunu, basın mensuplarını, en önemlisi de yatırımcıları kazanmayı ve Türkiye’nin benimsediği bir kripto borsası olmayı önceliklendiriyoruz.”

Editör: Muhammed Tayyar Türkeş