Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, 11 Ocak 2024 tarihinde, BTÖ mensuplarınca düzenlenen taciz ve sızma girişimi neticesinde Piyade Uzman Çavuş Samet Aslan şehit olmuş bir kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Yaralanan silah arkadaşımız derhal hastaneye sevk edilerek tedavisine başlanmıştır. Bölgede operasyonlar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda, hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize de acil şifalar dileriz" denildi.

Uzman Çavuş Samet Aslan şehit oldu

Şehit olan Piyade Uzman Çavuş Samet Aslan'ın acı haberi, Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde yaşayan ailesine Kocaeli Valisi Seddar Yavuz tarafından iletildi.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından Pençe-Kilit Operasyon bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından düzenlenen taciz ve sızma girişimi neticesinde P iyade Uzman Çavuş Samet Aslan'ın şehit olduğu, bir askerin de yaralandığı açıklandı. Şehit Aslan'ın Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde yaşayan ailesine acı haber, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz tarafından iletildi. Şehit ailesinin evine Türk bayrağı asılırken, yakınları taziyeye geldi.

Ateş Kocaeli'ye düştü

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Ailesi ilimizde ikamet eden ve Pençe Kilit Operasyon Bölgesi’nde şehit olan Mehmetçiğimiz Samet Aslan’a Allah’tan rahmet, ailesine ve milletimize sabır ve baş sağlığı diliyorum. Şehidimiz memleketi Amasya’da ebedi aleme uğurlanacaktır. Mekanı cennet olsun” ifadelerini kullandı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın paylaşımında, “Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde bölücü terör örgütü PKK’nın hain saldırısı sonucu şehit düşen, Çayırovalı hemşehrimiz, Piyade Uzman Çavuş Samet Arslan’a Allah’tan rahmet; ailesine, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Memleketinde toprağa verilecek

Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi ise sosyal medya hesabından, "Pençe-Kilit Harekat bölgesinde şehit olan Çayırovalı hemşehrimiz Piyade Uzman Çavuş Samet Arslan’ın ailesine Kocaeli Valimiz Sayın Seddar Yavuz ve Kaymakamımız Ahmet Önal ile birlikte taziye ziyaretinde bulunduk. Şehidimize Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Makamın ali mekanın cennet olsun şehidim." paylaşımında bulundu.

Şehit Uzman Çavuş Aslan'ın cenazesinin memleketi Amasya'nın Taşova ilçesinde toprağa verileceği öğrenildi. Aslan ailesinin Kocaeli'nin Çayırova ilçesindeki evinin önünde kurulan çadırda taziyeleri kabul eden şehidin babası İbrahim ve annesi Havva Aslan ile 3 kardeşi, Amasya'nın Taşova ilçesine gitmek üzere yola çıktı.

Editör: Muhammed Tayyar Türkeş